Pielęgnacja brody w przeciwieństwie do pobieżnego zarostu potrzebuje poważniejszej atencji. Nikt jednakże nie chce chodzić z pokudłanym włosiem na twarzy. Na obecną chwilę istnieje masa kosmetyków do konserwacji zarostu, o czym nieraz ludzie nie mają wyobrażenia. Pielęgnacja brody z tego typu zestawem kosmetyków w żadnym razie nie będzie już taka sama. Sprawdź, czy przyda Ci się nieco z naszych wskazówek.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia jest dość łatwa, brodę powinno się utrzymywać w sanitarnym i stylistycznym porządku. Potrzeba ją myć i przycinać. Jeżeli ma się suchą skórę to niezmiernie ważne jest, żeby w jakiś sposób zwilżać skórę pod brodą. Do tego właśnie służą toniki bądź olejki a także innego typu kosmetyki do brody. Nie da się tego zrobić pospolitym kremem jeśli broda jest już wybitnie wyrośnięta.

Opcją dla olejków mogą być bogatego gatunku mgiełki do twarzy (możemy nawet pokusić się o traktowanie raz na pewien czas do brody wody termalnej). Olejki mają to do siebie, iż w czasie regularnego używania zmiękczają względnie zarost i wspomagają w złożeniu brody.

Intryguje Cię omawiany wpis? Jeśli tak, to bez zwłoki kliknij ten link – ta pomocna treść (https://koicosmetics.pl/produkt/tonik-do-twarzy/) publikuje zbliżoną tematykę.

Po prawdzie dobrze jest zainwestować w szczotkę przeznaczoną specjalnie do tego, a zarówno użytkować pędzel do golenia allegro.

Sprawdzi się on przede wszystkim w ciągu używania specyfików, jakimi są kosmetyki do brody . Szampony przeznaczone do brody można uznawać za regularnego rodzaju fanaberię, bo toż można przecież poradzić sobie zwyczajnym szamponem. Przy czym na nowo dochodzi do głosu sprawa zmiękczania zarostu, potoczny szampon raczej tego nie uczyni. Kiedy chodzi o przycinanie, zalecamy żyletki derby extra, wspomagają precyzyjnie nadać kształt naszej brodzie.

Bieg pielęgnowania brody można podzielić na następujące etapy: mycie brody szamponem (zdarza się do tego użyć pędzel do golenia allegro), przystrzyganie i modelowanie brody, na przykład żyletką derby extra , zakładanie olejku na brodę, zakręcanie brody , a na zakończenie można na dodatek zrobić ostatnie korekty np. stosując kosmetyki do brody.