Półki w drogeriach uginają się od szamponów do włosów, natomiast kupienie idealnego specyfiku, jaki byłby doskonały pod każdym względem, może nastręczać trudności. Najczęściej więc, dla naszego spokoju, decydujemy się na kupno drogich preparatów wierząc, że okażą się bardziej skuteczne. Specjaliści jednakże sądzą, że jakość nie zawsze wiąże się z ceną, zaś składniki szamponów są najczęściej dosyć podobne, i to do różnych typów włosów, jak dajmy na to szampon do włosów kręconych.

rzęsy

Autor: PR-ZONE
Źródło: PR-ZONE
Bardzo ważnym składnikiem szamponów są substancje powierzchniowo czynne, czyli takiego rodzaju jak alkilo-monogliceryd lub sól edta. To substancje, jakie posiadają działania oczyszczające, otrzymać je można przykładowo z oleju kokosowego, palmowego czy sojowego. Takie środki są bardzo pomocne jeśli chodzi o usuwanie pyłu, resztek produktów do stylizacji włosów. Unikalna struktura składników czyszczących pozwala na spłukanie zanieczyszczeń, jakie są we włosach. (Polecamy )

Kupując środki do mycia włosów, powinniśmy zwrócić uwagę na przeznaczenie szamponów. Kiedy posiadamy przesuszone włosy, to nie możemy kupować szamponu do włosów przetłuszczających się. I odwrotnie. Do włosów suchych najodpowiedniejsze okażą się środki bogate w składniki nawilżające, przykładowo szampony loreal (Polecamy ). Włosy, jakie szybko przetłuszczają się bardziej zyskają na szamponie zawierającym substancje ściągające, takiego rodzaju jak olej cytrusowy, rozmaryn i szałwia. Polecana jest także firma RevitaLash.

Odpowiednim wyborem będą także przezroczyste szampony, mają one mniej substancji nawilżających. Dla włosów cienkich oraz delikatnych idealne będą szampony zwiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, zaś zawarte w nich białka osiadają na pojedynczych pasmach włosów. To sprawia, iż wydają się grubsze (Polecamy też ). Tak naprawdę kupienie właściwego szamponu nie jest aż tak trudne, jeśli zdajemy sobie sprawę z tego, czego nam potrzeba. Jeżeli zastosujemy się do paru prostych zasad w czasie dokonywania wyboru, to podniesiemy szanse, że po umyciu włosów wybranym specyfikiem będą one nie jedynie czyste, ale i gładkie oraz bardziej lśniące. Pewnie każdej z pań zależy na takim właśnie wymarzonym rezultacie.