Nie ma chyba pani, której nie zależałoby na tym, jak wygląda. Dzisiaj przedstawicielki płci pięknej są w stanie naprawdę mnóstwo poświęcić, aby na długo zatrzymać młodość oraz cieszyć się skórą o młodym wyglądzie. Dobrze jest wiedzieć, że zabiegi medycyny estetycznej to ostateczność. Porządnie dobrane kosmetyki pielęgnacyjne potrafią bez wątpienia poprawić wygląd skóry.

krem przeciwzmarszczkowy

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com

Już po dwudziestym piątym roku życiapowinno się włączyć do regularnej pielęgnacji krem przeciwzmarszczkowy. Trzeba przy tym pamiętać, że dopasować trzeba go nie tylko do wieku, ale głównie do stanu, w jakim jest skóra. Może zdarzyć się tak, że dziewczyna, która właśnie skończyła dwadzieścia pięć lat powinna sięgać po krem przeciwzmarszczkowy przeznaczony dla kobiet już po trzydziestce . Sprzedawane dzisiaj kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym bardzo różnią się, jeśli pod uwagę weźmie się ich skład. Do najczęściej używanych składników zalicza się jednak kwas hialuronowy ,retinol, peptydy, koenzym Q10, witaminę C oraz komórki macierzyste. Każda firma wypracowuje także swoje składniki, które odróżniają jej produkty od innych kosmetyków , które znaleźć można w sklepach. Retinol wykazuje silne działanie odmładzające.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł, to super, gdyż ten opublikowany poniżej także posiada równie ważne informacje – nie zwlekaj, tylko sprawdź go.

Jest to jedna z chętnie stosowanych postaci witaminy A. Jego obecność w kremie sprawia, że dochodzi do pobudzenia syntezy kolagenu. Włókna kolastyny, które uległy zniszczeniu, bardzo dobrze się odbudowują. W konsekwencji kremy z retinolem poprawiają elastyczność skóry oraz jej jędrność. Należy pamiętać, że retinol skutecznie redukuje także zmiany trądzikowe.

płatki pod oczy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Kwas hialuronowy to z kolei dzisiaj najchętniej stosowana substancja nawilżająca. W sposób naturalny występuje on w naszej skórze. Wraz z upływem czasu jednak jego ilość istotnie się zmniejsza. Płatki pod oczy to niezbędny element wyposażenia każdej troszczącej się o urodę przedstawicielki płci pięknej – zobacz więc: nawilżające płatki pod oczy. Płatki pod oczy to prosty sposób, by w mgnieniu oka poprawić wygląd skóry wokół oczu. Nawilżane są one licznymi substancjami aktywnymi, które korzystnie wpływają na skórę tych wrażliwych okolic. W wielu przypadkach są to identyczne substancje, jak te w kremach przeciwzmarszczkowych. Ich stężenie jest jednak dużo niższe. Skóra w tej okolicy jest bowiem niezwykle delikatna i wrażliwa.