Jak mowa o dbaniu o własny wygląd wydaje się, iż mężczyźni nie poświęcają takiemu tematowi zbyt wiele uwagi. Jednak ten kto chciałby posiadać nieskazitelną cerę idealnie gładką wie jak dużo wysiłku należy włożyć w to żeby tak wyglądać. Golenie to temat, który wymaga cierpliwości jak również dojścia do swego rodzaju wprawy. Jak zatem należy to wykonywać dobrze żeby osiągnąć pożądane efekty? Z początku golenie nie jest łatwe. Jest to coś czego należy się nauczyć, a co ważne nauczyć jak robić to dobrze.

pędzel do golenia
Z czasem po dojściu do wprawy golenie zarostu będzie łatwe i stanie się jakby naturalne, natomiast wymaga to czasu oraz pewnej istotnej wiedzy. Odpowiedni sposób przygotowania do zabiegu, samo golenie i dbanie o skórę pozwoli nam osiągnąć świetne rezultaty. Przed goleniem należy najpierw otworzyć pory skóry. Można to zrobić za pomocą ciepłego, zwilżonego ręcznika przyłożonego do twarzy na około minuty. Podobny rezultat otrzymamy gdy będziemy się golić po wyjściu spod prysznica, gdy skóra jest nagrzana. Później należy oczyścić skórę przy pomocy peelingu. Świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju organiczne kosmetyki jak peelingi na bazie łupin orzechów albo cukrowe. Tego typu specyfiki usuną martwy naskórek, jaki może przeszkadzać podczas golenia jak też tępić maszynkę. Twarz następnie trzeba spłukać ciepłą wodą.

Przed goleniem trzeba zwilżyć skórę oraz koniecznie zmiękczyć zarost. W tym celu dobry jest olejek przed goleniem. Potem stosujemy środek, którego będziemy używać podczas golenia. Mogą to być różne żele do golenia albo pianka do golenia cena tak naprawdę nie jest tu najważniejsza . Ważne aby produkt był dobrej jakości, co nie znaczy, że musi sporo kosztować. Kosmetyk powinien pozostać na brodzie około dwie minuty aby skutecznie zmiękczyć zarost.

Do golenia na mokro idealna będzie maszynka Edwin Jagger Razor. Jest to doskonałej jakości sprzęt, jaki pozwoli osiągnąć świetne rezultaty. Zaczynamy od golenia z włosem płucząc ostrze co dwa pociągnięcia. Pamiętajmy żeby nie przyciskać go z dużą siła do skóry. Dobre ostrze nie wymaga dużo siły. Później można ogolić się pod włos aż do uzyskania doskonale gładkiej skóry. Po goleniu należy przemyć twarz chłodną wodą i zastosować balsam nawilżający.