O skórę powinien troszczyć się każdy, niezależnie od płci, czy wieku. Nawilżanie twarzy to fundament odpowiedniego wyglądu cery. Razem z wiekiem zmniejsza się pułap nawodnienia skóry, a przez to staje się ona bardziej sucha. Wszystkie typy cery potrzebują nawilżania. Podstawowy dylemat skóry to wysuszenie. Środowisko zewnętrzne sprzyja przesuszaniu się naskórka. Dużo godzin spędzanych w klimatyzowanym pomieszczeniu powoduje utratę wilgoci i elastyczności skóry.

kosmetyki

Autor: Sharon Wesilds
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwy krem nawilżający do twarzy (krem, który nawilża) zachowuje wilgoć w głębokich powłokach skóry, koryguje niedostatki wody. Krem nawilżający musi stanowić jeden z głównych kosmetyków. Nawilżanie twarzy to kwintesencja codziennej pielęgnacji. Dobrze nawilżona, jędrna cera odwdzięczy się pięknym wyglądem. Niestety, nie ma jednego wszechstronnego kremu który nawilża. Typ kremu trzeba zawsze dostosować do aktualnych wymogów skóry. Silnie wysuszona skóra wymaga kremów na podłożu lipidów. Skóra tłusta, wbrew pozorom, również potrzebuje zwilżania.

Do cery tłustej najodpowiedniej wykorzystywać specjalne kremy nawilżające, które równolegle matują skórę i modyfikują produkcję sebum. Krem nawilżający nie nawilża bezpośrednio cery, za to zapewnia jej komponentów, które poprawiają jej aktywność, pomagają w naprawianiu uszkodzeń, tworzeniu zdrowych komórek, wyrobu kolagenu i elastyny, również korygowaniu odzewów obronnych. Pośrednio więc przyczynia się do wyższego nawilżenia. Trzeba mieć na uwadze, że woda nie nawilża, a wysusza skórę. Dlatego po każdym umyciu twarzy powinno się położyć na twarz krem nawilżający. Kremy nawilżające mogą mieć super delikatne konsystencje.

Takie kremy są znakomite na lato, albo do skóry złożonej. Krem intensywnie nawilżający jest częstokroć bogatszy w składniki, choć niekoniecznie bardziej tłusty. Zaleca się jego aplikowanie zimą, oraz osobom o wysuszonej skórze. Rynek kosmetyków w Azji wygląda nieco inaczej niż ten w Europie. Wytwórcy z różnych części świata sporządzają kosmetyki określone do wyznaczonego typu skóry. Kosmetyki z Korei robione są z myślą o konkretnych efektach, które potrzebuje się zdobyć.