Dobrych parę lat temu nikt nie myślał, że brzytwy znowu będą tak bardzo popularne jak dzisiaj. Być może u nas aż tego tak bardzo nie widzimy, ale już przykładowo w państwach zachodnich ten stan już nikogo nie dziwi.

Brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zadają sobie pytanie, czy jest sens eksperymentować z brzytwą, ponieważ to przecież ma związek z dużymi kosztami, a przy tym musimy nauczyć się całkiem nieznanych technik golenia. Przy tym czynność takiego golenia zajmuje także więcej czasu aniżeli zwykłe golenie. Kolejnym pytaniem zostaje kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla osób, które poważnie myślą nad kupnem brzytwy niezbędne są najważniejsze informacje o tej technice golenia.

Zaintrygowały Cię treści podane w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj więcej analogiczne wiadomości, dotyczące tego tematu. Zapraszamy do nowej witryny.

Gdy już uda się przebrnąć przez wiele informacji to można przystąpić do kupna potrzebnych rzeczy.

Najważniejsza rzecz to oczywiście brzytwa, dobrze jest dobierać taką z wyższej półki, gdyż dają jakość, jak derby extra czy maszynki edwin jagger . Następne rzeczy to pasek ze skory do polerowania, pędzel do rozrabiania i nanoszenia piany oraz mydło lub krem do golenia. Różne pianki oraz żele najkorzystniej wyrzucić, ponieważ bardziej szkodzą aniżeli pomagają. Niezbędne jest żeby poznać cechy brzytew, ponieważ każdy detal ma wpływ na jakość golenia.

Brzytwy posiadają różną szerokość, wklęsłość, lecz również różnorakie rodzaje czubków, jak francuski czy fryzjerski. Mogą się też różnić budową szyjki, stabilizatora lub też profilem ostrza. Dobre na wstępie są ostrza o szerokości 5/8 czy 6/8 cala i zaokrąglonym końcu. Reszta to już bardziej detale, nie są tak istotne, a są zależne przede wszystkim od naszego gustu, lub też tego co dostaniemy w korzystnej cenie. Kolejnym ważnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest nieodzowny, by za każdym razem naostrzyć ją przed goleniem. Przez to możemy utrzymać w dobrym stanie naszą brzytwę. Pasy zakupić możemy w bardzo różnorodnych cenach jak również mogą być zrobione z różnorodnych surowców. Bardzo popularne są te ze skóry, lecz warto także sprawdzić parciane i denimowe. Tego typu pas możemy również wykonać własnoręcznie. Trzeba w tym celu poszukać informacji o niezbędnych właściwościach skóry, zakupić najlepszy materiał a następnie dobrze o wykończyć.