Zdarzają się sytuacje, w których nawet najprostsze zabiegi kosmetyczne i higieniczne sprawiają człowiekowi trudność i powodują, że nie jest w stanie sobie samodzielnie poradzić. Przypadki te dotyczą zarówno osób starszych i niepełnosprawnych, jak też pacjentów wracających do zdrowia po skomplikowanych operacjach bądź wypadkach. Takie osoby nie są w pełni sprawne ruchowo więc muszą liczyć na pomoc w czasie podstawowych działań takich, jak chodzenie bądź korzystanie z łazienki. Profesjonalne wyposażenie jest w stanie zagwarantować im maksimum możliwego komfortu.

Kiedy chodzenie powoduje trudności

rehabilitacja

Autor: Ben Sutherland
Źródło: http://www.flickr.com
Zarówno starszym osobom, które mają już problemy z poruszaniem się, jak także osobom po różnorakich wypadkach, złamaniach i zabiegach, bardzo trudno jest przemieszczać się samodzielnie po domu. To znacząco komplikuje codzienne życie, bowiem takie osoby muszą cały dzień leżeć w łóżku albo siedzieć w jednym miejscu, a bez wsparcia opiekuna nie mogą przeprowadzić przy sobie najważniejszych czynności. Balkonik rehabilitacyjny znakomicie rozwiązuje ten kłopot, gdyż z jego użyciem pacjent może swobodniej przemieszczać się po wnętrzu, chodzić po mieszkaniu oraz wykonywać lżejsze prace.

Źródło artykułu –

Czynności fizjologiczne sprawiają czasem trudności!

Chociaż korzystanie z toalety wydaje się być kwestią całkiem zwyczajną oraz nietrudną, pacjenci z trudnościami natury zdrowotnej, chwilowo albo stale niepełnosprawni, jak również osoby w podeszłym wieku, miewają z tym duże kłopoty. Niejednokrotnie takie osoby są zmuszone załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne na podłożony basen, co jest krępujące oraz niekomfortowe.

To nie kres ciekawych artykułów. Czujesz chęć na następne? W takim razie zostawiam tu mój odsyłacz (https://www.psycholog-wroclaw.com/poradnia-malzenska/) do swojej strony. Oglądaj bez ograniczeń.

Krzesła toaletowe eliminują ten problem, ponieważ budową przypominają zwyczajne toalety i pozwalają korzystającym z nich pacjentom zagwarantować atmosferę intymności. To na pewno lepsze oraz wygodniejsze rozwiązanie, z którego powinni skorzystać ci pacjenci, którzy są jedynie w stanie wstać z łóżka, lecz nie potrafią dojść do łazienki.


Propozycja dla pacjentów okazuje się imponująca

ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś sporo uwagi poświęca się temu, by zagwarantować osobom starszym i niepełnosprawnym należyte warunki, przez to asortyment wyposażenia medycznego, z jakiego mogą skorzystać w zaciszu własnego domu, wciąż się poszerza – przeczytaj. Takie wyposażenie okazuje się bardzo komfortowe dla pacjentów, jednak nie sposób zapominać, że przede wszystkim ułatwia pracę osobom, które takimi osobami się opiekują. Bywa to trudna oraz mozolna praca, zatem warto sobie ją troszkę ułatwić.