Jeżeli miałeś już okazję skosztować ciastek kokosowych, na pewno chcesz skosztować je jeszcze raz. To nie może dziwić, tego typu ciastka są naprawdę pyszne i stanowią doskonały materiał drobny posiłek. A jeżeli do tej pory nie miałeś okazji ich spróbować, to wiedz, że możesz to zrobić już niebawem, bo przygotowanie kokosowych ciastek jest bardzo proste i nie wymaga wiele wysiłku.

ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego kokosowe ciasteczka są tak smaczne? Gdyż są kruche, a ponadto mają pyszny posmak kokosów. Możesz do nich dodać też nieco czekolady, zwłaszcza gorzkiej. Tego rodzaju dodatek sprawi, że słodki smak ciastek będzie doskonale zaznaczony. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzać z ilością czekolady. Ma ona tylko podkreślać smak ciasteczek, nie stanowi głównego składnika.

ciastka z kokosem i posypką

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób jednak sporządzić tego rodzaju ciastka? To bardzo proste. W pierwszej kolejności wymieszaj mąkę wraz z cukrem pudrem a także cukrem waniliowym. Do tego dorzuć również wiórki kokosowe . Do takiej mieszanki dorzuć również masło, najlepiej posiekane na kosteczki – może wiec wcześniej znajdować się w chłodnym miejscu, by krojenie było prostsze. Do przepisu dorzuć żółtka. Następnie powinieneś urabiać mieszaninę do momentu, gdy zamieni się w jednolite ciasto.

Przeczytaj więcej detali, a zgłębisz podobne wiadomości, które z pewnością również Cię zaciekawią. Nie wahaj się więc i użyj linku jerzy zięba witaminy!

Kiedy już osiągniesz ten efekt, umieść ciasto w lodówce. Musi się chłodzić przez mniej więcej sześćdziesiąt minut.

Po wyjęciu z lodówki ciasto musisz podzielić na kilka części, a następnie wszystkie części zrolować. Zrolowane partie podziel na jeszcze mniejsze partie, długości nie większej niż trzy centymetry. Tak przygotowane ciastka porozkładaj na formie do piekarnika a następnie włóż do piekarnika na maksymalnie piętnaście minut.

Masz ochotę uzyskać więcej informacji na omawiany temat? Jeśli tak, to odwiedź stronę internetową (https://meanderstomatologia.pl/protetyka), która omawia równie ważne dane – są one niezwykle interesujące.

Piekarnik musi być nagrzany na 180 stopni.

Gotowe kokosowe ciasteczka po wyciągnięciu z piekarnika odstaw na jakiś czas by wystygły. Wówczas możesz rozpuścić gorzką czekoladę i polać nią gotowy wypiek.