Jesienny spadek formy organizmu i niesprzyjające warunki klimatyczne źle odbiją się na kobiecej urodzie. Polki narzekają na kiepski stan paznokci i niemożliwe do ogarnięcia włosy. Jak można temu zaradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci często spowodowane jest złym sposobem posługiwania się pilnikiem. Należy przynajmniej na jakiś okres zrezygnować z pilniczka i nabyć efektywną odżywkę. Nakładana regularnie, odbuduje płytkę, a rozdwajanie paznokci nie będzie już powracającym problemem – zobacz więcej. Rewelacyjnym kosmetykiem jest także znana już naszym mamom metoda, czyli rozsmarowanie na płytce rozdwojonego paznokcia kropelki oleju rycynowego. Wsmarowany również w w skórę i ręce, a potem niespłukiwany przez całą noc, głęboko zregeneruje skórę i odbuduje paznokcie.

Jeśli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to odwiedź www polski ginekolog dublin a tam oczekują na Ciebie informacje godne zainteresowania. Sprawdź je – będziesz bardzo zadowolony.

Jeżeli rozdwajanie paznokci stale jednak powraca, warto dać szansę suplementom. Preparaty ze skrzypem i ekstraktem z pokrzywy wzmocnią nie jedynie paznokcie, ale również poprawią kondycję skóry i włosów. Jesienna wilgoć (nawilżacz powietrza do domu) atmosfery szczególnie im nie sprzyja, zwłaszcza tym ze skłonnością do falowania. Trudno zdyscyplinować niesforne kosmyki, które z powodu wilgotnego klimatu puszą się i opornie poddają stylizacji. W sklepie warto wybrać specjalny szampon do włosów kręconych . Jego dopasowana do specyfiki włosów formuła ułatwi okiełznać nawet te najtrudniejsze do ugładzenia kosmyki. Zatrzyma również puszenie, a fryzura zachowa odpowiedni kształt, bez negatywnego wpływu wilgoci powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia także odżywka albo maseczka z tej samej linii.

Dobrze pamiętać o ich systematycznej aplikacji. Nawilżą kosmyki, dadzą im blasku i gładkości, a zarazem wzmocnią działanie szamponu. By jeszcze lepiej je nawilżyć, można wetrzeć odrobinę olejku rycynowego w pasma podczas mycia. Gwarancją powodzenia zabiegów jest jednakże ich systematyczność. Należy pamiętać o nakładaniu odżywki, zażywaniu preparatów i myciu kosmyków profesjonalnym szamponem. Wkrótce to zaprocentuje, a jesień przestanie być już tak niekorzystnym czasem dla urody.