Czy gotowanie jest ciężkim zajęciem? Pewnie na poziomie profesjonalnym odpowiedź jest twierdząca. Jednakże jeśli nie marzymy o karierze, kucharzeniu w gustownej restauracji, z pewnością nie powinniśmy się niczego bać!

Beza, deser

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Prawda jest taka, że nawet taki człowiek, który do tej pory raczej bardzo stronił od gotowania, nareszcie może nauczyć się gotować. Spaghetti, zupa pomidorowa, mielony czy sałatka śledziowa z ziemniakami zasadniczo nie są bardzo ciężkie do przygotowania. Naturalnie rozchodzi się o tych „kucharzy”, którzy mają już jakieś tam doświadczenie w temacie kucharzenia.

Często sytuacja jest taka, że choć bardzo ciężko uwierzyć w swoje umiejętności, to rzeczywistość jest taka, iż dosłownie każdy człowiek, i to niezależnie od płci, jest w stanie przygotować fantastyczny posiłek. Akurat co do tego ciężko mieć jakiekolwiek wątpliwości – nawet osoba, która uważa, że jeśli ledwo co przyrządzi sobie na śniadanie grzanki, to niby jak mogłaby myśleć o bardziej wymyślnych przepisach na dania, nigdy nie powinna zakładać najgorszego scenariusza. Bez paniki, gotowanie (sokownik na indukcję) nie jest niemiłosiernie trudne. Motywacja jest istotnym czynnikiem – dlaczego warto nauczyć się gotowania?

Jeżeli w grę wchodzi motywowanie mężczyzny: no cóż, facet, który doskonale orientuje się jak zrobić bezy, pizzę bądź smakowite danie z chińskiej, hiszpańskiej lub skandynawskiej kuchni, znacznie zwiększa własne szanse na poderwanie ślicznej oraz inteligentnej kobiety. Przecież kobiety doceniają dżentelmena, który potrafi gotować. Zapewne byłyby jeszcze dużo bardziej uradowane, gdyby po posiłku facet zabrał się za pozmywanie…

Z paniami jest podobnie – niby który mężczyzna nie uwielbia pysznie jeść? Należy także wiedzieć, że często nauczenie się przyrządzania posiłków powoduje, iż mamy okazję niemało przyoszczędzić. Wiadomo – obiady na mieście, kebaby albo schaboszczaki nie są najtańsze. Zwłaszcza jeśli doliczymy napiwek, a do tego podliczymy comiesięczne wydatki na strawę. A poza tym, własne żarełko jest w większości przypadków zdrowsze i smaczniejsze. Naturalnie pożywny kurczak spożyty w barze jest w porządku, ale niekoniecznie każdego dnia.