Współczesne męskie elektryczne maszynki w niczym nie przypominają tych stosowanych lata temu, ponieważ są o wiele mocniej zaawansowane. Posiadają teraz nie jedną żyletkę, ale nawet więcej ostrzy, wyposażone są w elementy mające zaradzić skaleczeniom i nawilżane paski uśmierzające nieprzyjemne uczucie. Poza tym nie potrzeba do kompletu żadnych pasów do ostrzenia, a maszynki można dostać teraz co krok.

Mimo wszystko czy na pewno wymienione rozwiązania są dobre?

Maszynka do golenia

Golenie to niemal dla wszystkich mężczyzn droga przez mękę, na mecie której pozostaje stwierdzić, że w sumie przydługi zarost albo ogólnie zarośnięta broda to interesujący styl. Sporo mężczyzn wcale nie chce się z tym stanem rzeczy zgodzić i wraca po stare rozwiązania. Podobno dobra tradycyjna maszynka do golenia ma możliwość z sukcesem uprawnić ten kawalerski zabieg hiegieniczny.

Niewielu zdaje sobie sprawę, że takie sprzęty da się jeszcze dostać i są jeszcze używane, bo urządzenia typu Merkur HD 3 na polsilvery miało się dawno temu w szufladzie dziadka. Analogicznie jak pas do ostrzenia brzytwy, kolejnego z niezastąpionych, tradycyjnych sposobów męskiej hiegieny zarostu. Tylko, że wielu współczesnym facetów łatwiej jest sięgnąć po elektryczną golarkę.

Dobra tradycyjna maszynka do golenia, właśnie taka jak osiągalny cały czas w handlu (zapewne można wyszukać go w Internecie) Merkur HD 34c, to podstawa miłego strzyżenia brody. Nic na siłę – odrobina praktyki i wypracowanie osobistej techniki może sprawić, że docenimy zalety sposobów sprzed dziesięcioleci.

Sporo facetów przekonało się już o fakcie, że pojedyncza, dobra tradycyjna maszynka do golenia, pędzelek z ekologicznym włosiem i zapas żyletek to o wiele bardziej opłacalna inwestycja niż najdroższa elektryczna maszynka. Są także tacy, którzy zdecydowali się na jeszcze starsze rozwiązania, czyli brzytwę i pas do ostrzenia brzytwy, co podobnie wydaje się rozwiązaniem godnym zainteresowania. Nie da się nie zauważyć, że zaciekawienie sposobami sprzed dziesięcioleci rośnie i będzie stale wzrastało.