W dzisiejszych czasach istnieje moda na kosmetyki i środki sporządzane z naturalnych składników. Coraz więcej osób przykładowo przywiązuje wagę do tego, jakiego rodzaju substancje ma w sobie żywność. Od jakiegoś czasu także toczy się nagonka na producentów towarów, zawierających zbyt dużo sztucznych substancji w postaci polepszaczy smaku i innych. Kwestia ta dotyczy także środków kosmetycznych.

Krem, kosmetyki

Autor: barrabarra
Źródło: http://www.sxc.hu
Coraz częściej można usłyszeć opinię, że jedne substancje są dopuszczalne w składzie kosmetyków, a inne stanowią zagrożenie. Przykładem może być jedwab do włosów w formie skoncentrowanej zawiesiny, który nie powinien mieć w składzie alkoholu. W innej sytuacji mógłby doprowadzać do zbytniego przesuszania i niszczenia się włosów zamiast poprawiać ich kondycję. Dlatego coraz większa liczba ludzi ogląda uważnie etykiety środków kosmetycznych przed zakupem (ceneolokalnie). Rośnie także wiedza ludzi na temat znaczenia obcojęzycznych terminów, jakie występują na opakowaniach. Balsamy naturalne (sprawdź: szeroka oferta) i inne tego typu środki zyskują coraz większe powodzenie.
Korzyści
Z pewnością można wymienić sporo korzyści z stosowania środków kosmetycznych tylko naturalnych, jak: . Jak łatwo zgadnąć rozmaite substancje występujące w przyrodzie dużo korzystniej wpływają na organizm człowieka niż tak zwana chemia. Substancje chemiczne nie tylko nierzadko nie mają pozytywnego działania, ale są w stanie także szkodzić. Można wspomnieć między innymi tak często spotykane we współczesności różnego rodzaju alergie. Bardzo często spowodowane są one występowaniem środków chemicznych w środkach pielęgnacyjnych. Alergia ujawnia się pod różnymi postaciami, często pojawiają się przykładowo reakcje skórne. Dlatego wzrasta popularność kosmetyków pochodzenia naturalnego.

Koszt i dostępność
Jedną z niewielu wad kosmetyków naturalnych jest ich cena. Generalnie obecnie tego rodzaju kosmetyki nie zaliczają się do najtańszych. Dlatego wielu ludziom prościej jest nabyć niedrogie kosmetyki z domieszką chemicznych środków. Jeżeli chodzi o sklepy, to współcześnie ich liczba stale wzrasta. Można je już znaleźć w wielu miejscowościach, niejednokrotnie również organiczne kremy i inne tego typu produkty można znaleźć w dużych drogeriach czy mydlarniach. Otwieranych jest również coraz więcej sklepów on-line, których bezsprzeczną zaletą jest komfort dokonywania zakupów.