Lśniące, długie włosy to marzenie wielu kobiet. Już zapuszczenie ich jest sporym wyzwaniem, bowiem włosy jedynie do ramion będą potrzebować przynajmniej trzy lata na to aby tak urosnąć. Przez ten czas muszą być wielokrotnie podcinane, co jeszcze czas ten może wydłużyć, lecz jest to konieczny zabieg, jeśli będzie się chciało je mieć w należytym stanie.

stylizacja włosów

Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem dłuższych włosów jest ich spora łamliwość, a oprócz tego rozdwajanie się końców. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, to jedynym wyjściem będzie ucięcie takich włosów, niekiedy dość znacznie, dlatego też dużo lepiej jest temu zapobiegać. Końcówki które mają tendencję do rozdwajania się powinno się regularnie odżywiać odpowiednimi fluidami, świetnie się także sprawdza delikatne podcinanie co kilka tygodni. Oprócz tego długie włosy będą wymagać systematycznej dbałości, bo tylko wtedy będą one w odpowiedniej formie. Jeśli nie zapomni się o tym, to nic nie powinno przeszkadzać, aby mieć włosy do samego pasa lub nawet dłuższe.

nasze propozycje

Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najważniejszych zasad pielęgnowania długich włosów jest odpowiednie czesanie. Warto to zrobić również przed samym myciem, wówczas nie będą się tak bardzo plątać. Włosy suszyć należy w postaci rozpuszczonej, po pierwsze mogą wtedy szybciej schnąć, a oprócz tego będą mniej wrażliwe na uszkodzenia. Suszenie jeżeli tylko to będzie możliwe powinno być naturalne, należy jak najbardziej ograniczyć stosowanie suszarki, bo strumień ciepłego powietrza także działa niekorzystnie na formę włosów. Na zakończenie zostanie najistotniejszy etap pielęgnowania, to znaczy dokładne uczesanie umytych i wysuszonych włosów.

Warto w tym celu zakupić naprawdę dobre akcesoria – na przykład świetnie będą się w tej roli sprawdzać szczotki tangle teezer (więcej: interesujące przykłady), zaliczane do najlepszych produktów tego typu w sprzedaży. Szukając dobrej szczotki warto odwiedzić jakiś dobry internetowy sklep z kosmetykami do włosów, w nim z całą pewnością uda się zakupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniej pielęgnacji dłuższych włosów.