Bułeczki cynamonowe to świetny pomysł na przepyszną przekąskę. Najlepiej je przygotować z różnymi dodatkami. Do bułek możesz dorzucić orzechy czy też odrobinę żurawiny. Wiele osób uwielbia też bułki cynamonowe z rodzynkami. Przygotowane cynamonowe bułeczki możesz natomiast podać z dżemem albo specjalnie przygotowanym kremem. Trzeba jednak dodać, że smakują świetnie nawet bez jakichkolwiek dodatków.

bułeczki z cynamonem

Autor: Magnus Nordin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz przygotować bułki cynamonowe musisz najpierw zrobić bazowe ciasto drożdżowe. Żeby to zrobić zmiksuj mąkę oraz sól plus cukier. W osobnej misce zmieszaj drożdże i mleko, a następnie dodaj do mąki. Do takiej mieszanki dolej także roztopione masło. Ten ostatni składnik da się zastąpić również olejem. Taką mieszankę powinieneś urabiać tak długo, aż przybierze formę jednolitego ciasta. Ugniatanie powinno trwać około kilka minut, ale jeśli nie masz wprawy to urabianie ciasta może Tobie zabrać trochę więcej czasu. Ciasto możesz ugniatać za pomocą dłoni lub także możesz wykorzystać hak do ciasta drożdżowego. Urobione ciasto musisz uformować w kulę oraz włożyć do naczynia.

Nie ociągaj się – jeżeli pragniesz przeczytać ekstra informacje na ten temat, wiedź, że bezpłatne wejście (http://beskidmed.pl/maja-panstwo-zacme/) na nasz link w ogóle nic nie będzie Cię kosztowało.

W następnej kolejności wstaw je do lodówki. Musi tam czekać przynajmniej całą noc, aż nabierze objętości.

Gdy wyciągniesz ciasto, by wykonać cynamonowe bułeczki (tu więcej informacji: przepis na cynamonowe bułeczki), w pierwszej kolejności je rozgnieć a później posyp cynamonem oraz brązowym cukrem. Jeżeli chcesz, to na tym etapie możesz dorzucić rodzynki lub orzechy albo też żurawinę – zgodnie z Twoimi preferencjami. Tak wykonane ciasto trzeba zrolować.

Zwinięte ciasto trzeba pokroić na mniejsze kawałki – dzięki temu stworzysz formę bułeczek. Plastry (https://www.vivamedica.pl/uslugi/kinesiotaping/) ciasta rozłóż na formie do piekarnika, posmaruj oliwą oraz zakryj folią spożywczą. Bułki muszą być ułożone w odległości paru centymetrów, gdyż powiększą nieco rozmiary. Gdy już tak się stanie, powinieneś włożyć je do piekarnika na czas około dwudziestu minut. Nastaw piekarnik na 175 stopni. Bułki smakują najlepiej na ciepło.