Dbanie o swój wygląd jest szczególnie ważne dla pań. Odpowiedni strój jak i kosmetyki pomagają otrzymać pożądany rezultat. Niestety zimą, za sprawą trudnej aury na dworze, dbanie o to jak wyglądamy staje się o wiele trudniejsze, lecz przy okazji szczególnie istotne. Jeśli mowa o codziennej pielęgnacji skóry i włosów, najczęściej właśnie w tym okresie potrzeba wzmożonej atencji. Co stosować w tym trudnym dla naszego organizmu okresie? Jakie kosmetyki szczególnie się wtedy sprawdzą

zabiegi pielęgnacyjne

Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwszezatroszczmy się o włosy. W zimie są one narażone na zmiany temperatury. Na zanieczyszczenie powietrze związane czasem ze zwiększonym smogiem w mieście, lecz również na uszkodzenia mechaniczne spowodowane noszeniem czapek jak i różnych nakryć głowy. Seria Loreal professional pomoże nam zadbać o kondycje włosów. Szampony, odżywki ale też farby koloryzacyjne z tej serii są produktami wysokiej jakości. Niektóre z nich dostępne jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, lecz część z takich kosmetyków można bez problemu kupić w drogeriach. Dobrze jest wybrać coś odpowiedniego dla swojego rodzaju włosów, żeby odbudować je trochę i nadać im siły w tym zimowym okresie, kiedy szczególnie narażone są na osłabienie. Sprawdź więcej: markowe balsamy do ust carmex.

Jeżeli chodzi o takie newralgiczne miejsca, to z pewnością usta należą do takich obszarów.

Kliknij ten link oraz zobacz w treści znajdujący się tam artykuł. Są w nim dodatkowe wiadomości. One też prezentują taką tematykę.

Zawsze zimą narzekamy na wyschnięte oraz pękające wargi. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w niskiej temperaturze, kiedy często bezwiednie zdarza nam się oblizywać usta, to w kontakcie z zimnym powietrzem są one bardziej narażone na pękanie. Dlatego zimą musimy częściej je nawilżać. Świetne wtedy będą balsamy do ust Carmex. Mamy do wyboru różne smaki do kupienia w tubkach, słoiczkach albo w sztyfcie. Co ważne są one bardzo nawilżające i posiadają filtr SPF, jaki chroni przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Zimą często zdarza się mroźna pogoda, kiedy to niebo jest bezchmurne, a słońce silnie świeci. Szczególnie wtedy doskonała będzie taka ochrona. Przeczytaj dalej: .

Zimowa pielęgnacja

Autor: Best Brands PR
Źródło: Best Brands PR

Jeśli chodzi o dbanie o skórę w tym czasie przede wszystkim ważne jest nawilżanie. Pamiętajmy o tej dodatkowej ochronie naszej skóry obok cieplejszych ubrań. Wszystko co silnie nawilża sprawdzi się doskonale. Ostatnio bardzo popularny stał się olej kokosowy, jaki możemy stosować na przykład na noc po kąpieli. Dobrze też sprawdzi się dziecięca oliwka. Wieczorem warto używać właśnie takich bardzo tłustych produktów. Natomiast na dzień dobre będą lżejsze, różne balsamy do ciała, jakie doskonale zabezpieczą skórę, a do tego nie potłuszczą naszych ubrań.