Jednym z elementarnych zabiegów o charakterze pielęgnacyjnym panów jest golenie. Każdy pan, który chce prezentować się elegancko musi robić to codziennie. Do usuwania zarostu mężczyźni mają na chwilę obecną wiele rozmaitych akcesoriów oraz kosmetyków. Ich użycie sprawia golenie może stać się prawdziwą przyjemnością. Na sklepowych półkach mężczyźni znajdą teraz naprawdę szeroki wybór kosmetyków, które sprawiają, że golenie jest prostsze.

maszynka do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru mają: żele, pianki do golenia, przeróżne kremy. Pianki do golenia są o tyle wygodne, że nie używa się do nich pędzla (zobacz pianki do golenia). Do golenia nie wystarczą tylko środki kosmetyczne, wymagane są jeszcze inne akcesoria: maszynki, elektryczne golarki lub brzytwy. Producentów maszynek do golenia jest mnóstwo, panowie, którzy cenią styl oraz elegancję bez wątpienia docenią maszynki Muhle Razor. Pochodząca z Niemiec marka Muhle Razor proponuje doskonałe maszynki do golenia , które mają wymienne ostrza (zobacz maszynkę Muhle Razor).

Do tego wśród produktów oferowanych pod marką Muhle panowie znajdą pełne luksusu zestawy do golenia , które składają się z z maszynki do golenia, miseczki i pędzla, eleganckie pokryte chromem miseczki do golenia, pędzle wyprodukowane z włosia borsuka, żyletki wyprodukowane z niepokrywającej się rdzą stali. Do tego w ofercie panowie znaleźć mogą ałun kryształowy.

Intryguje Cię, co to są moje źródła? Jeśli tak, to musisz wejść w podany link i pod nim przeczytasz dużo ciekawych informacji w tym temacie.

Ałun to ceniony od bardzo dawna środek , który tamuje krwawienia. Wszystkie akcesoria firmy Muhle są bardzo eleganckie, zadowolą najbardziej wymagającego mężczyznę. Te doskonałej jakości akcesoria nie należą do tanich. To, czym i jak często będzie golić się mężczyzna zależy w ogromnym stopniu od rodzaju zarostu.

Do usuwania delikatnego zarostu nie jest wymagana najwyższej jakości maszynka, jeżeli jednak zarost jest gruby czy wyjątkowo twardy do usunięcia go potrzebna jest naprawdę doskonałej jakości maszynka oraz równie wysokiej jakości krem lub pianka do golenia. Zdarza się, że po goleniu twarz jest lekko zaczerwieniona. Wówczas pojawia się konieczność sięgnięcia po kosmetyki po goleniu. Idealne są balsamy oraz kremy.

Jeżeli znajdziesz w przedstawianym artykule coś ciekawego dla Ciebie, to szybko zobacz obowiązkowo również tamto opracowanie – tam też zobaczysz wiele interesujących informacji.

Wielu mężczyzn sięga również po dobrą wodę po goleniu. Do pielęgnacji skóry , która została podrażniona goleniem rewelacyjnie nadają się kosmetyki, które zawierają takie składnik, jak wyciąg z nagietka, pantenol oraz allantoina. Mężczyźni z delikatnym zarostem nie muszą codziennie.