Przed wielu laty, gdy na świecie nie było elektryczności ani jednorazowych maszynek jedynym sposobem na pozbycie się niechcianego zarostu była brzytwa. I nikt nie miał przy tym żadnego problemu, każdy z panów dzielnie znosił bardzo ostrze narzędzie na skórze. Wynalezienie różnego rodzaju maszynek spowodowało, że brzytwy bardzo straciły na znaczeniu, lecz mimo wszystko w dalszym ciągu pozostały świetnym sposobem na to, żeby się pozbyć niepotrzebnego owłosienia.

brzytwa do golenia
Obecnie można zobaczyć renesans tej techniki, coraz więcej wiedzących czego chcą panów wybiera właśnie taki sposób na golenia, zamiast różnego rodzaju maszynek ręcznych i elektrycznych. Renesans przeżywają również wytwórcy takiego sprzętu, różnego rodzaju akcesoria i brzytwy na stałe zagościły do oferty sklepów stacjonarnych i internetowych. Raczej nie można się spodziewać tego że wszyscy mężczyźni nagle odwrócą się od maszynek i zaczną się tradycyjnie golić, jednak pewna ich ilość zapewne kupi bardzo ostrą brzytwę dovo razors i zacznie jej używać.

Następnym dość zapomnianym sposobem na golenie przed wymyśleniem jednorazówek były klasyczne maszynki na żyletki.

Czy masz ochotę zgłębić wątek opracowany w naszym artykule? Jeżeli jesteś za, to czytaj pod adresem (www.uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/perfumy-i-zapachy/perfumy-meskie-2/) następne ciekawe informacje.

Ładnie wyglądające, zrobione całkowicie ze stali mają jeden niezaprzeczalny plus. Ich stosowanie było bardzo tanie, bowiem zestaw dziesięciu sztuk żyletek nie przekraczał kilku złotych, a żywotność ich była porównywalna z wkładami do maszynek kosztującymi parę razy więcej. Klasyczna wersja maszynki edwin jagger razor spokojnie wystarczała na całe życie mężczyzny, bo nie mając żadnych elementów jakie mogłyby uleć zepsuciu była praktycznie niezniszczalna.

Aktualnie zainteresowanie takim goleniem jest małe, zdecydowana większość mężczyzn kieruje się wygodą i marketingiem, bo niestety pozwolili sobie wmówić, że kiepskie trzy ostrza będą lepsze od żyletki albo brzytwy. Szczęśliwie jeżeli ktoś będzie chciał poznać tradycyjny sposób golenia, to nie powinien mieć z tym żadnego problemu. Może kupić w jednym z wielu sklepów maszynkę muhle razor , do tego zestaw zwykłych żyletek i od razu się poczuje jak prawdziwy facet.