Ajurweda jest to bardzo stary, bo liczący ponad 5000 lat system leczniczy. Wywodzi się z Indii, a nazwa została zaczerpnięta od słów ajus/ajur, które znaczą życie, veda zaś to wiedza. Jest to faktycznie wiedza o życiu, gdyż nie obejmuje tylko leczenia chorób, lecz stwarza system filozoficzny, który odnosi się do niemal każdego aspektu życia.

Ajurweda pochodzi z przekonania, że każda rzecz, jaka istnieje we wszechświecie, mogła powstać z pięciu ogromnych żywiołów, czyli ognia, ziemi, wody, przestrzeni oraz wiatru.

Czyżby nasza najnowsza publikacja (http://shapeofu.pl/zabiegi-na-twarz/endermologia-lpg/) podoba Ci się tak bardzo, że masz ochotę przejrzeć kolejne? To świetnie! W takim razie zapraszamy na nową witrynę.

Przez połączenie tego typu żywiołów tworzą się trzy podstawowe typy energii biologicznej, co oznacza dosze (czytaj cały artykuł na ). Każda dosza charakteryzuje się innymi funkcjami i cechami charakterystycznymi, każdy człowiek natomiast jest oryginalną i wyjątkową kombinacją doszy. Każda osoba potrzebuje najbardziej właściwej pielęgnacji, z pewnością gwarantują to kosmetyki ajurwedyjskie.

naturalne kosmetyki do ciała

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Niezbędne jest nawilżanie. Suche włosy oraz skóra będzie najlepiej zadbana przy wsparciu olejowej pielęgnacji jaka jest wzbogacona o składniki nawilżające, typu aloes czy kwas hialuronowy. Używanie odpowiednich olejków na twarz i włosy świetnie nawilży i poprawi elastyczność, jednocześnie nadając blask. Najlepsze kremy odżywiają skórę zapewniając jej naturalny, najzdrowszy kolor. Każda skóra, szczególnie zestresowana, podatna jest na zmarszczki i zaczerwienienia. Najkorzystniejsza więc będzie dla niej terapia łagodząca i wzmacniająca, najbardziej taka, w której stosuje się naturalne wyciągi roślinne. Różnorodne typy kosmetyków ajurwedyjskich oferują komfort wrażliwej i zmęczonej skórze. Dla skóry przetłuszczonej z wypryskami najlepsze będzie łagodne złuszczenie, niezbędne w tym staną się produkty ziołowe. Więcej info: przejdź do:

Najlepsze składniki to kurkuma, cytryna a także olejek z drzewa herbacianego. Ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością aloesowy krem do twarzy i ciała. Do regularnego natomiast stosowania świetna będzie ziołowa maseczka do zanieczyszczonej skóry. Dla skóry tłustej również najkorzystniejsze będą olejki, przykładowo lekki olejek z różowym lotosem, jaki będzie ograniczać produkcję sebum oraz jednocześnie będzie odżywiać skórę. Najlepiej zaopatrywać się w tego rodzaju kosmetyki w specjalistycznych sklepach, tak więc jak pragniemy kupić kosmetyki ajurwedyjskie przez Internet, co będzie najlepszym wyborem.