Cellulit nazywany też popularnie skórką pomarańczową jest jednym z najczęstszych problemów, które występują u Pań. I to tak naprawdę panie w każdym wieku, bo nawet u młodych dziewczyn on się pojawia, a im dana pani jest starsza, tym ryzyko jest większe. Cellulit ma wiele przyczyn, a jedną z podstawowych jest nieodpowiedni styl życia. Po pierwsze wpływ ma tu brak ruchu, jeśli całe dnie spędza się siedząc, to zapewne może się pojawić szybciej niż u aktywnej osoby.

cellulit

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo warto przyjrzeć się diecie, duża ilość cukrów i soli także nie wpływa pozytywnie na stan skóry. Problemy z cellulitem przeważnie mogą się pojawiać na udach, brzuchu i piersiach, a w miejscach, w których są widoczne tworzy się pomarszczona, grudkowata skórka. Istnieje obecnie sporo sposobów na to, aby sobie radzić z tymi problemami, a ich wybór powinien być uzależniony od stopnia zaawansowania. Tak więc jeśli któraś z pań zechce się dowiedzieć, jakie zabiegi na cellulit powinna dla siebie wybrać, to przede wszystkim powinna zorientować się, w jakim stadium jest jej skóra.

Na początkowych etapach cellulitu wystarczy zmiana trybu życia na bardziej aktywny i przestrzeganie diety. Należy się jednocześnie pozbyć nadmiarowych kilogramów, gdyż tłuszcz pod skórą bezpośrednio wpływa na jej stan. Dużym poziomem skuteczności cieszą się również najróżniejsze zabiegi kosmetyczne na cellulit, przez co można ujędrnić skórę i spowodować, że będzie wyglądała dużo lepiej (Polecamy ujędrnianie). Panie bardzo sobie chwalą limfatyczny drenaż czy najróżniejsze masaże, przy bardziej zaawansowanych stadiach są one wręcz konieczne.

cellulit

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz większą popularnością wśród pań cieszy się również w ostatnim czasie terapia ultradźwiękowa. W praktyce ultradźwięki na cellulit cechują się wysokim poziomem skuteczności, niektórzy twierdzą, że są one dużo lepsze niż tradycyjne metody. Stosuje się w tego typu zabiegach niesłyszalne dla ludzi fale wysokiej częstotliwości, jakie docierają do tkanek skóry i będą je rozgrzewać, powodując powiększony przepływ krwi i wypłukiwanie niepotrzebnych substancji i toksyn.