W dzisiejszym świecie, w jakim egzystujemy, co raz mniej czasu mamy na dbanie o cerę. Gdy już go jednak znajdziemy, najczęściej skracając sen, to czy troszczymy się o nią w najlepszy sposób? Sposoby golenia bez wody, lub przy użyciu popularnych gotowych żeli lub pianek do golenia nie zapewniają naszej cerze odpowiedniej pielęgnacji. Tą podstawową czynność, jak golenie, możemy rozwinąć w kompletną pielęgnację twarzy. Wystarczy tylko zdecydować się na najlepszą metodę.

pędzel do golenia

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą najlepszą, która najlepiej zabezpieczy skórę przed uszkodzeniem oraz zwyczajnie ją odżywi, jest sposób golenia na wilgotno. Musisz mieć do niej pędzel, z wykorzystaniem którego, wytworzysz piankę i nałożysz ją na twarzy. W zależności od własnych upodobań oraz wrażliwości skóry możesz wybrać dobry pędzel. Aby wykonać pędzel do golenia borsuk musi oddać swoją sierść.

W zależności od tego, z której części tułowia zostały wyciągnięte włosy borsuka, zostanie zrobiony inny pędzel badger (pędzel badger). Występują cztery główne klasy sierści zwierzęcia. Odróżniają się od siebie twardością i wchłanianiem wilgoci. Te cechy mają wpływ na jakość piany, która powstanie i na siłę masażu skóry. Pędzel badger może być sztywny oraz chropowaty bądź miękki oraz gładki. Miejmy jedynie nadzieję, że pozyskując sierść na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Przy użyciu takiego pędzla można też, zaraz po goleniu, wmasować kremy męskie (kremy męskie) w skórę. Jest to najlepsza metoda rozprowadzania kremu. Kremy męskie w ten sposób najlepiej się wchłaniają. Kompletny proces, dobrze wykonany, doskonale wymasuje skórę twarzy i ją odpręży.

golenie

Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już wybierzesz właściwy dla siebie pędzelek do golenia, poznasz metody wytwarzania piany i poznasz najlepsze metody nakładania jej na twarz, możesz zastanowić się nad rodzajem ostrza do golenia. W goleniu na mokro możesz znaleźć trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka żyletkowa i maszynki z kilkoma ostrzami. W tym przypadku, wybierając właściwe ostrze, weź pod uwagę gęstość zarostu twarzy. Wybierając, weź pod uwagę także osobiste umiejętności manualne i rodzaj cery. Nie zapominaj tylko, że kompletny proces golenia na mokro, z użyciem własnoręcznie przygotowanej pianki, może trwać aż dziesięć minut.