Przed laty, kiedy marketingowcy nie wmówili jeszcze mężczyznom tego, że jest konieczne używanie maszynek z wieloma ostrzami, w użyciu były klasyczne brzytwy. Przy ich pomocy można było bardzo skutecznie wyeliminować zarost, jednak wymagały odpowiedniej uwagi przy goleniu. Pojawienie się maszynek sprawiło, że mężczyźni odwrócili się prawie zupełnie od brzytew, zafascynowani wygodnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednak jakaś ich część w pewnym momencie zatęskniła za uczuciem ogromnie ostrego ostrza na swojej szyi i postanowiła zostawić w spokoju różnego rodzaju maszynki.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście nadal bez problemów można kupić cały potrzebny do tradycyjnego golenia sprzęt. Wprawdzie na półkach w marketach i drogeriach się go nie znajdzie, lecz ciekawą ofertę będą mieć specjalistyczne sklepy. Dość często można też tego typu akcesoria spotkać w serwisach aukcyjnych, jeśli ktoś potrzebował będzie to bez żadnego problemu może zamówić dla siebie pędzel do golenia allegro , zapłaci za niego i po kilku dniach otrzyma paczkę prosto do swojego mieszkania.

Coraz większym zainteresowaniem zaczęły się także cieszyć golarki tradycyjne, wykorzystujące żyletki. Tego typu golarki przed laty także były bardzo popularne, lecz wymyślenie maszynek z wieloma ostrzami prawie zupełnie wyparło je ze sklepów. Jednak tego typu golarki mają dużo zalet. Zrobione są w całości z metalu, przez co bez problemów wytrzymają długie lata stosowania. Dodatkowo ich użytkowanie jest znacznie tańsze, niż jednorazówek. Więcej na stronie .

Komplet dziesięciu żyletek kosztuje parę złotych, dobre ostrza do maszynek parę razy więcej, a wystarczą na bardzo podobny okres czasu. Jednak póki co nie ma co liczyć, że z powrotem zyskają dużą popularność, raczej zostaną przy nich miłośnicy dawnego golenia. Analogicznie sytuacja wygląda z kosmetykami.

Hej, sprawdź to przenośniki rolkowe grawitacyjne, jeśli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Obecne wszędzie żele i pianki sprawiły, że klasyczne kosmetyki do brody oraz pędzle również zostają powoli zapominane. Niestety wielu ludzi nie chce się aktualnie męczyć przy goleniu, a gotowe pianki i maszynki z pewnością będą wymagać znacznie mniej niż dawne sposoby golenia.