Przyszła moda na brody. Panowie chyba cieszą się z tego, iż gęsty zarost znowu jest modny, jednakże nie oznacza to, iż mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnację. Ładna broda bądź wąsy wymagają czasu. Idealne golenie nie będzie szybkie oraz wymaga pewnej rutyny pielęgnacyjnej. Na początku powinieneś otworzyć pory. Możesz np. zrobić to przykładając do twarzy zwilżony ciepłą wodą ręczniczek na ok. sześćdziesiąt sekund. Dobrze byłoby golić się przykładowo po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść twarz peelingiem. Może to być żel przykładowo ze zmielonymi łupinami orzecha. Wyeliminuje martwy naskórek, jaki może blokować ostrza a także prędzej je stępiać. Spłucz ciepłą wodą. Kolejne przydatne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (żeby zmiękczyć włosy. Potem wmasuj krem względnie piankę do golenia. Nim poczniesz się golić, winna poleżeć na włosach przynajmniej 2 minuty.

To jest niezwykle absorbująca problematyka i dobrze byłoby ją poznać dokładniej, więc bez zwłoki przeczytaj szczegóły w źródle (https://www.strojemikolaja.pl/bombki-choinkowe-recznie-malowane/cat_32.php), który znajduje się tu.

Z jakiej przyczyny?

Ponieważ tyle czasu zajmuje kremom do golenia ich należyte działanie. Składniki powinny mieć czas, żeby spenetrować włosy. Jeżeli ogolisz się po na przykład 30 sekundach, w rzeczywistości zgalasz suche włosy i powiększasz ryzyko podrażnień. Rozpocznij golenie wzdłuż włosa. Najlepsze są golarki tradycyjne. Po dwóch pociągnięciach przemywaj ostrze. W ów sposób unikniesz podrażnień jak też zminimalizujesz ilość wrastających włosków. Nie przyciskaj ostrza, gdy się golisz. Następnie ogol się pod włos. Spłucz wszystko czystą wodą. Wsmaruj balsam nawilżający. Poniżej rady pomagające pożegnać się z podrażnieniami: Nie gol się zbyt prędko.

Gól się najpierw z włosem, nie pod włos. Nałóż krem na przynajmniej dwie minutki przed zaczęciem golenia. Czyń krótkie pociągnięcia i regularnie spłukuj ostrza. Ostrożnie z pianą. To nie jej wielkość pomaga golić, a składniki, które uprzednio mają czas, aby zadziałać. Za dużo piany wręcz utrudnia golenie, ponieważ oddala ostrza od skóry. O ile jesteś bardzo podatny na podrażnienia, wymień maszynkę na taką, która posiada mniej ostrzy. Naturalnie unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie stosuj ręcznika, aby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj też maszynki w wilgoci jak też wodzie, bo zardzewieje. Regularnie wymieniaj ostrza. Jeśli masz bujny zarost, wymieniaj je co 3 golenia. Używaj kosmetyki do brody .