Olej jojoba jest swoją strukturą przybliżony do łoju wydzielanego przez ludzką skórę. Zbyt mała liczba sebum charakteryzuje cerę suchą, skłonną do zmarszczek. Dla takiej cery olejek jojoba wyręcza jakby zwykłe sebum i zapobiega tym samym wysuszeniu skóry. Skóra zostaje dobrze nawilżona, jest miękka i jędrna. Przy zbytnim emitowaniu sebum skóra jest tłusta i podatna na wypryski. W takim wypadku olej jojoba działa hamująco na rzeczywiste wydzielanie łoju. Dzięki tej regulacji olej jojoba przyspiesza odnowienie komórek cery.

Zatrzymuje prawdziwą kwaśną powłokę zabezpieczającą skóry, dzięki temu cera pozostaje młoda, elastyczna i równa.
Olej jojoba jest powszechnie wykorzystywany do wyrobów kremów, maści i balsamów. Używa się go też w preparatach do kąpieli, do masażu, a dodatkowo do zmywania makijażu. Jako że nie ma własnego znamiennego zapachu, jest również używany jako medium do perfum. Perfumy na bazie oleju jojoba nie są tak mocne, ich stałość jest za to dużo większa.

krem

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek jojoba mieści mnóstwo witaminy A, jaka wspiera rzeczywiste działanie cery, witaminę E, jaka przyspiesza regenerację skóry i opóźnia proces starzenia się, witaminę F, jaka działa stymulująco na cerę i cały organizm – . Ponieważ krzaki jojoba rosną z dala od centrów fabrycznych, żeby nie powiedzieć z dala od cywilizacji, olej jojoba charakteryzuje się imponującą wprost czystością, nie zawiera pestycydów i pozostałych substancji toksycznych.

Spore znaczenie ma olej jojoba w terapii trądziku i łuszczycy, a nawet łupieżu. Przy trądziku nie tylko reguluje wydzielanie łoju, lecz też koi stany zapalne. Przy łupieżu, łuszczycach i egzemach działa nawilżająco i łagodząco.

Ta następna strona także posiada ciekawe informacje na opisywany tutaj temat. Jeżeli zatem Cię on ciekawi – nie czekaj i sprawdź to.

Olej jojoba działa bakteriostatycznie, co jest też niezwykle korzystne w schorzeniach skórnych.

Olej jojoba jest naturalnym zabezpieczeniem przed promieniami słonecznymi – zapobiegaj fotostarzeniu się skóry z kosmetykami przeciwsłonecznymi . Przy zastosowaniu oleju jojoba jest możliwość nie tylko ustrzec się oparzenia słonecznego, oprócz tego opalenizna ma piękny oliwkowy odcień i trzyma się bardzo długo. Kosmetyki przeciwsłoneczne są nieodzowne do ochrony skóry przed szkodliwym postępowaniem promieni słonecznych.