W czasie zimowym powinno się szczególnie dbać o cerę twarzy. Jest ona wystawiona na niekorzystne temperatury na zewnątrz i ciepłe, suche powietrze w środku budynków, jakie niezwykle niekorzystnie działają na jej wygląd oraz kondycję. Dlatego, chcąc mieć zdrowy oraz atrakcyjny wygląd cery, powinniśmy wyjątkowo się o nią zatroszczyć.Najważniejsze jest stosowanie dobrej klasy kremów do twarzy.

twarz kobiety

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy, iż bez względu na okres w roku, fundamentem pielęgnacji jest krem nawilżający .

Zaciekawiły Cię zagadnienia, które właśnie znalazłeś w niniejszym tekście? Jeżeli tak, to ponadto zweryfikuj ofertę u źródła (https://sklep.wzso.pl/produkty/ortezy/pasy-brzuszne-pachwinowe-zebrowe-macierzynskie,2,11047), a stwierdzisz, że wszystkie materiały są prawdziwe.

Nie nakładajmy mimo wszystko kremu nawilżającego bezpośrednio przed wyjściem z domu, gdyż to może podziałać źle na naszą skórę. Przed samym wyjściem wskazane jest natomiast wysmarować twarz kremem ochronnym, półtłustym lub w ostateczności tłustym. To da śladową warstwę ochronną na cerze, przez co cera będzie bardziej odporna na szkodliwe temperatury oraz zimno. Co ciekawe, już sam makijaż, a właściwie fluid i puder stanowią swego rodzaju warstwę chroniącą skórę przed zanieczyszczeniami oraz niską temperaturą.

Jak widać więc, środki te służą nie wyłącznie do upiększenia bądź zaakcentowania piękna, lecz mają inne dobre właściwości. Nigdy nie zapominajmy też o szmince chroniącej usta. Wargi są w zimie wyjątkowo narażone na zranienia i wysychanie, stałe nawilżanie oraz pielęgnacja są więc w ich wypadku niezbędne! W okresie zimowym ciągle powinno się oczywiście stosować innego typu kosmetyki do cery, takie jak serum, maski czy peelingi. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry problemowej, to tutaj też nie powinniśmy diametralnie zmieniać stosowanych wcześniej kuracji.

Jeśli więc na przykład mamy trądzik bądź rozszerzone pory (rozszerzone pory) i dermatolog przepisał nam apteczny krem, maść lub innego rodzaju środek, to oczywiście używajmy go stale, pamiętając jednak o dodatkowej ochronie oraz pielęgnacji, o której wspomniano powyżej.Omawiając porady dotyczące dbania o skórę twarzy, należy wspomnieć także o włosach, bowiem te także są mocno narażone na uszkodzenia w zimie. Niskie temperatury na zewnątrz a także ciepłe powietrze w środku mieszkania czy domów powodują, iż włosy stają się bardzo suche, łamliwe i elektryzują się. W tym przypadku też należy zainwestować w dobre nawilżenie w postaci szamponów, odżywek, maseczek czy serum do włosów. Zawsze nośmy także czapkę lub innego typu okrycie głowy – to nie tylko zabezpieczy włosy, ale, co istotniejsze, ochroni naszą głowę i przeciwdziała przeziębieniom, a zdrowie jest w końcu najistotniejsze.