Owoce jak również warzywa powinny zostać podstawowym elementem zdrowszej diety, ponieważ dają naszemu ciału potrzebne składniki odżywcze. Przykładowo cytrusy lub rośliny strączkowe posiadają dużo składników, jakie nie jedynie ochraniają nas przed chorobami, ale także zahamowują procesy starzenia się. A to tylko jeden przykład ich niesamowitego wpływu. Każdy producent owoców wie o tym, dlatego też chce dostarczać owoce i warzywa najlepszej jakości.

owoce

Autor: Carson Cap
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najmłodsi doskonale o tym wiedzą, iż owoce oraz warzywa są dają nam zdrowie, powinniśmy więc ich jeść bardzo dużo oraz bardzo regularnie. W takiej grupie jednakże odnaleźć możemy produkty, jakie na stałe powinno się wpisać do standardowej diety, gdyż zawierają istotne składniki odżywcze. Nie tylko bardzo dobrze wpływają na nasz organizm, lecz zawarte w nich witaminy opóźniają procesy starzenia się, obniżają ilość cholesterolu i korzystnie regulują ciśnienie.

Szczegółowe wiadomości na podany w naszym wpisie są Ci niezbędne? Bez nerwów. Kliknij w ten link i wszystkie inne wątki tu znajdziesz. Namawiamy!

Ich siła jest tak duża, iż są w stanie nas chronić przed chorobą nowotworową.

Chociaż Polska nie leży w klimacie tropikalnym, gdzie znaleźć możemy większą ilość gatunków owoców i warzyw, to jednak owoce Polska zasługują na uwagę, ponieważ dają niezliczoną ilość składników odżywczych, które wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Na pewno warte polecenia są takie owoce, jak borówki, jeżyny, truskawki czy maliny. Już niewielka ilość takich owoców z płatkami śniadaniowymi wpłynie pozytywnie na nasz cały dzień. Udowodnione jest, iż bogate w polifenole oraz fitonutrienty, gwarantują działanie przeciwzapalne i przeciwoksydacyjne. Wpływa to na polepszenie pamięci, ochrania komórki mózgu przed umieraniem, co odpowiada także za szybsze starzenie się. Więcej na

owoce

Autor: Lima Pix
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym mózgu jest mikroglej, który jest odpowiedzialny za pozbywanie się resztek, jakie są w stanie zaszkodzić dobremu funkcjonowaniu komórek. Z wiekiem jednakże mikroglej sprawuje się coraz gorzej, więc zostawia wszędzie coraz większą ilość resztek, najgorsze jednak jest to, że myli je ze zdrowymi komórkami i działa na na nie źle. Na szczęście wyciąg z borówek oraz truskawek polepsza poziom funkcjonowania mikrogleju. Szczególnie należy z tego korzystać, gdyż owoce nie są drogie oraz są wszędzie dostępnie, przykładowo owoce sprzedaż.