Jeśli nasze włosy, mimo troskliwej pielęgnacji są wciąż pozbawione blasku przyczyną może być brak nawilżenia.Suche włosy to wbrew pozorom dość powszechny problem. Stosując nieodpowiednie kosmetyki do włosów, pozbawiamy je naturalnego płaszcza ochronnego. W ten sposób włos szybciej łamie się i niszczy. Wiele dziewczyn skarży się, że ich włosy prędko stają się sianowate. Jeśli dobrze je nawilżymy, pozbędziemy się tych problemów.Łatwiej też ułożymy dowolną fryzurę.

estyle

Autor: blur95
Źródło: http://www.flickr.com
Suche włosy to problem, który ma wiele przyczyn.Na przykład, jeśli często chodzimy na basen, możemy się spodziewać takiego przykrego efektu. Oczywiście regularne suszenie włosów, czyli wysoką temperaturę wyjątkowo im nie służy. Następna przyczyna to zbyt częste mycie włosów silnie oczyszczającym szamponem lub preparatem przeciwłupieżowym, na przykład zawierającym cynk. Raczej oczywistą przyczyną jest koloryzacja włosów lub trwała ondulacja. Niestety negatywnie na kondycję naszych włosów wpływają warunki atmosferyczne. W zimie niszczy je zimny wiatr, a w lecie promieniowanie UV. Przebywanie w klimatyzowanych odzież (link do strony) ogrzewanych pomieszczeniach, jak wiadomo,szkodzi też naszej cerze, o włosach możemy powiedzieć dokładnie to samo.

Co zrobić, żeby mieć piękne i błyszczące włosy?. Częste nawilżanie włosów (praktyczne kosmetyki do kupienia na stronie: ) to najlepsza i pewna metoda. W tym celu można wybrać tani naturalny sposób lub zakupić drogeryjodzież (kliknij, zobacz, sprawdź)kosmetyk, który szybko poradzi sobie z problemem.

Na przykład szampony i odżywki Wella (dobra oferta na stronie) posiadają właściwości nawilżające. Dzięki specjalnej recepturze i wyselekcjonowanym składnikom takim jako olej arganowy i olej kokosowy, uzupełniają płaszcz hydrolipidowy włosa, odbudowując go od środka.Trzeba pamiętać, że suche włosy nie wymagają tak częstego mycia, jak włosy normalne. Wręcz przeciwnie, wystarczy myć głowę raz na dwa, trzy dni. Unikajmy też kosmetyków o złym składzie, zawierających szkodliwe parabeny. Oprócz normalnej pielęgnacji właściwym szamponem i odżywką, dwa razy w miesiącu warto zastosować maskę z witaminami. Bardzo zdrowe są też domowe płukanki. Wystarczy przygotować napar z rumianku i szałwii, by przywrócić włosom sprężystość. Jeśli nasze włosy są bardzo wysuszone i wypróbowaliśmy już niejeden kosmetyk warto poszukać w internecie nowoczesnych preparatów z kolagenem. Ich skondensowana zapewnia znacznie lepsze elekty niż ogólnie dostępne kosmetyki.