Włosy są jednym z najważniejszych atrybutów kobiecości. Nie ma znaczenia jaką mają barwę bądź długość – zawsze muszą być wystarczająco zadbane. Niestety, farbowanie, zabiegi stylistyczne, suszenie powodują, że zazwyczaj ich wygląd rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia. Jak w takim razie dbać o włosy, żeby osiągnąć odpowiednie efekty? Jak wybierać idealne kosmetyki?

profesjonalne szampony do włosów
Istotnym krokiem musi być wybór odpowiedniego szamponu. Rozwiązaniem są profesjonalne szampony do włosów, jakie można znaleźć w hurtowniach fryzjerskich, salonach albo w internecie. Sprawdzą się także delikatne szampony, chociażby te przeznaczone dla dzieci. Istotne by nie zawierały silnych detergentów: SLS lub SLES.

Takie oczyszczające szampony winny być aplikowane regularnie, aby usunąć nagromadzone zanieczyszczenia. Przy normalnym myciu delikatniejszy szampon będzie dużo rozsądniejszym wyborem. Co więcej, włosy muszą zostać pozostawione do naturalnego wyschnięcia. Nie należy wycierać ich ręcznikiem, gdyż kiedy są mokre szybciej ulegają zniszczeniom mechanicznym. Ewentualnie, można używać suszarki, ale najlepiej z chłodnym nawiewem i nie suszyć włosów całkowicie. Rzecz jasna, poza szamponem, należy dobrać również wartościowe kosmetyki pielęgnacyjne – na półkach drogerii królują pod tym względem chociażby kosmetyki Schwarzkopf (więcej na ten temat). Bardzo istotne, by wyposażyć się w maskę silnie działającą, którą będzie się nakładało przed myciem i odżywkę aplikowaną już po myciu włosów. Gdy jest się posiadaczką włosów przetłuszczających się, można zrezygnować z odżywki na rzecz intensywniejszej pielęgnacji przed myciem albo nakładać ją wyłącznie od ucha w dół pomijając skórę głowy. Na maskę trzeba założyć poza tym czepek i ogrzany ręcznik. W wyższych temperaturach łuski włosa się uchylają i składniki odżywcze łatwiej wnikają do jego wnętrza.

Duże znaczenie ma także odpowiednia stylizacja. Zróżnicowaną gamę artykułów można odnaleźć w serii Schwarzkopf osis . Kosmetyki powinny zostać wybrane w zależności od tego, jakie ma się kłopoty z włosami. Dla włosów kręconych chociażby warto kupić preparat utrzymujący skręt. Włosy cienkie warto wzmocnić artykułami zwiększającymi objętość. Możliwości na dzisiejszym rynku jest więc rzeczywiście dużo.