Włosy wystawione są codziennie na sporo zagrożeń – nieczyste powietrza, powodująca wysuszenie włosów klima w biurze, czapka zimą, suszarka. Każde z tych zagrożeń sprawia, iż kondycja włosów jest mocno osłabiona. Pasma tracą blask a także są sztywne, zupełnie bez życia. Nie musi tak być! Wystarczy zatroszczyć się o parę szczegółów żeby cieszyć się zdrowymi, pełnymi blasku włosami.

farbowanie włosów

Źródło: pixabay.com

Jeżeli farbujesz włosy, powinnaś wiedzieć aby wybierać najlepsze dostępne specyfiki. Będziesz mieć wtedy pewność, iż nie wpłynie ona źle na podstawę włosa. Loreal Excellence, to krem koloryzujący, jaki doskonale pokrywa siwe pasma ale również nawilża i chroni nasze włosy dzięki obecności serum ochronnego. Zaraz po pierwszym użyciu Lorea Excellence poczujesz sporą różnicę (olej migdałowy na Ceneo). Poza zadbaniem o dobór właściwej, nieszkodliwej farby powinniśmy także zatroszczyć się o konkretne nawilżenie i regenerację. Idealnym rozwiązaniem jest tutaj olejek migdałowy, znany ze swoich niesamowitych właściwości. Jeżeli borykamy się z suchymi oraz pozbawionymi życia włosami olejek (zobacz również olejki eteryczne) migdałowy świetnie je nawilży powodując, iż bardzo szybko powrócą do formy. Regularne stosownie gwarantuje przywróconą witalność jak i blask włosów. Środek ten chroni także nasze włosy od złych warunków atmosferycznych i promieni UV. Warto więc zaopatrzyć kuferek z kosmetykami w ten olejek i zacząć używać go regularnie. Olejek migdałowy sprawdzi się także stosowany na rzęsy, które zregeneruje i wzmocni. Zupełnie nie przeszkadza w tym momencie stosownie kosmetyku jakim jest tusz do rzęs.

Gdy szukamy sklepu, w jakim będziemy mogli zakupić odpowiedniej jakości kosmetyki, warto udać się do miejsca, jakie zwie się Stara Mydlarnia. Sklep ten produkuje kosmetyki naturalne, wyrabiane ręcznie. Mamy pewność, iż kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników ani zbędnej chemii.

Wszystko to w obawie o stan naszej skory i zdrowie włosów. Stara Mydlarnia proponuje bogatą gamę kosmetyków które są przeznaczone do pielęgnacji ciała a także twarzy po wszelakiej maści akcesoria (szeroki wybór dla Stara Mydlarnia na Ceneo). Zwolennicy ekologi i naturalnych kosmetyków z całą pewnością znajdą tam coś dla siebie. Naturalne składniki jakie występują w takich kosmetykach idealnie działają na naszą cerę jak również i włosy. Kto choćby raz spróbował naturalnych olejków przeznaczonych do pielęgnacji włosów, już przenigdy nie będzie miał ochoty wracać do sztucznych odżywek.