Olejki są wykorzystywane w różnych kosmetykach, które stosujemy codziennie. Szał na pielęgnację przy ich pomocy sprawił, że nie kojarzą nam się już jedynie z tłustą oliwką dla naszych pociech, lecz z zaawansowanymi kosmetykami o dobroczynnym działaniu i pięknym zapachu. Inną ich zaletą jest fakt, że niektóre olejki dają właściwości łagodzące, które świetnie wpływają na stan naszego organizmu.

zapachy, perfumy

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle popularne perfumy FM wzbogacone są w olejki eteryczne, zapewniające piękny zapach i równocześnie pozwalają na jego wielogodzinne utrzymywanie się na ciele. W skład perfum FM wchodzą substancje zapachowe, czyli olejki pozyskiwane z liści, kwiatów i roślin ( kliknij to). Olejki znakomicie wpływają także na łagodzenie stanów zapalnych, dlatego kiedy mamy kłopoty ze stanem zapalnym w jamie ustnej, dobrze postawić na Listerine.

Nie możesz się doczekać nowych intrygujących treści na ten temat? Przekazujemy Ci świetną informację – kliknij (https://ambroexpress.pl/wysylka-maski-samochodowej/) w ten link i ciesz się czytaniem.

W jego składzie znajdują się olejki, sprawiające, że wyeliminowane zostają bakterie, zagrażające naszej jamie ustnej. I tak w płynie Listerine znajdują się olejki: eukaliptusowy, mentolowy, tymolowy, wspierane poprzez salicylan metylu.

Olejek eukaliptusowy przynosi ogrom korzyści zdrowotnych. Jak sama nazwa wskazuje, wytwarzany jest z liści rośliny – eukaliptusa, który jest jednym z najwyżej mierzących drzew na globie. Ogromna popularność, którą cieszy się olejek eukaliptusowy wpłynęła na to, iż na dużą skalę zaczęto wykorzystywać go zarówno w świecie medycyny naturalnej, jak i w kosmetykach służących do pielęgnowania ciała. Jego miły zapach koi, wycisza oraz pozwala na głęboki relaks. Olejek ten znany jest także ze swojego działania bakteriobójczego przeciwzapalnego, upraszcza odksztuszanie wydzieliny w okresie przeziębienia, ma również działanie rozkurczowe i dobrze rozluźnia. Idealnie sprawdza się w medycynie naturalnej, jako środek na problemy z układem oddechowym, w czasie przeziębienia, jak też zapalenia oskrzeli.

Dla osób mających kłopoty ze skórą, dodawany jest nierzadko do kosmetyków pielęgnacyjnych. Jest szeroko stosowany w preparatach do płukania jamy ustnej oraz gardła. Z kolei olejek z drzewa herbacianego jest w przewadze antyseptykiem oraz środkiem odkażającym. Ku zdziwieniu niektórym, olejek z drzewa herbacianego nie jest w najmniejszy sposób związany z herbatą . Stosowany jest przy problemach skórnych, zapaleniach górnych dróg oddechowych, również kłopotami ze stanami zapalnymi w obrębie jamy ustnej, a także jako środek odstraszający owady, a ponadto jest przydatny jako czynnik odkażający dodawany na przykład przy praniu odzieży dziecięcej. Można stosować go do kąpieli, inhalacji oraz nacierania skóry.