Każdy z nas pragnie mieć świetne zdrowie i szczupłą sylwetkę. Chociaż tego pragniemy i do tego zmierzamy, to bez przerwy popełniamy te same błędy żywieniowe, jakie odciągają nas od zdobycia celu. Czego zatem wobec tego mamy unikać?

Kanapka z karczochem

Autor: Scandic Food
Źródło: Scandic Food
W pierwszym rzędzie nie możemy się przejadać. Dużo korzystniejsze dla naszego organizmu oraz naszego samopoczucia są częstsze, lecz małe posiłki, ponieważ nie radzi on sobie zbyt odpowiednio ze spalaniem większej ilości kalorii w jednej, poważnej dawce. Toteż podarujmy sobie kolejną dokładkę na obiad – starczy to, co włożymy sobie za pierwszym razem. Nie trzeba dodatkowej łyżki ziemniaków czy smażonego na oleju kotleta. Jeżeli trudno nam pomniejszyć porcje, należyty będzie mniejszy talerz, na którym po prostu nie nałożymy nazbyt dużo. Po drugie należy konsumować pomału. Jedzenie (pizza gdańsk) w biegu szkodzi, a w szczególności cierpi na tym żołądek, jaki później może pobolewać.

Masz ochotę rozszerzyć swoją wiedzę na taki temat? Zapraszamy więc do przejścia do nowej witryny. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.przychodniazycie.pl/306,Kardiolog.html).

Poza tym kanapek, słodkich bułek lub innych przekąsek jedzonych np. w autobusie nie traktujemy jako posiłku i zaraz i tak weźmiemy coś lepszego, toteż lepiej jest darować sobie wskazane przyjemności – Chyba że będziemy przegryzać marchewkę albo selera. Słone przekąski i słodkie rarytasy koniecznie musimy odstawić, gdyż każdego dnia uzbiera się z nich bardzo wiele zbędnych kalorii, jakie wyłącznie powiększą nasz brzuch albo co gorsze wejdą w boczki, jakich i tak ciężko się pozbyć. Zrezygnujmy również ze słodkich, gazowanych napojów. Powinniśmy pić wodę, choćby 2 litry codziennie, a zamiast jednej szklanki możemy napić się znakomitego, naturalnego soku. Soki są bardzo zdrowe dla naszego organizmu. Naprawdę poważnym błędem jest również opuszczanie śniadania. To znaczący posiłek dnia, dlatego wstańmy wcześniej, lecz nigdy o nim nie zapominajmy.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Nie zapominając o wyżej opisanych zasadach prościej ci będzie uzyskać figurę, o której marzysz. A i pozbywając się nieodpowiednich nawyków zauważysz, że czujesz się zdecydowanie korzystniej (więcej…). Warto trzymać się niniejszych nawyków i wpoić je swojej rodzinie, aby zdrowie zawsze wam dopisywało, a także nigdy go nie będzie brakowało, a o to właśnie chodzi w naszym naszym życiu na co dzień.