Ponieważ od paru lat króluje tendencja na kupowanie i używanie tego, co jest wyprodukowane ze komponentów naturalnych, bez sztucznych domieszek, bez szkodzenia środowisku naturalnemu w sposób niekontrolowany, najlepiej wykonanych ręcznie, także kosmetyki ekologiczne stały się popularne wśród kobiet. W tym artykule opowiemy kilka ciekawostek na temat takich właśnie kosmetyków.

naturalne kosmetyki

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie ma jednoznacznej, przyjętej globalnie definicji czym są kosmetyki organiczne. My zastosujemy tą sformułowaną przez standard o nazwie COSMOS: wytworzone są w 95% z naturalnych ingrediencji, które posiadają gwarancje tudzież certyfikaty, że były wyhodowane lub wytworzone przez gospodarstwa ekologiczne. Możemy przyjąć, iż dokładnie zostało w powyższym zdaniu powiedziane, iż w gruncie rzeczy cały produkt musi być naturalny – . Co być może mało zaskakujące, ale nie tak oczywiste na pierwszy rzut oka, szczególnie dla producentów. Do takich całkowicie naturalnych możemy zaliczyć stosowaną przez kobiety plemienia Himba mieszankę. Pokrywają one własne ciała i włosy pastą wyrabianą z tłuszczu z mleka krowiego, ekstraktu z roślin, popiołu i ceglasto-czerwonej ochry. Makijaż ma wyraźny brunatno – czerwony kolor. Przyciąga spojrzenie, ochrania przed owadami, słońcem i odwodnieniem ciała i ma niezaprzeczenie kosmetyczne walory utrzymujące cerę kobiecą w doskonałym stanie. Z pewnością nie są one atrakcyjne dla Europejczyka, ale udowodniono, iż kobiety z tego plemienia mają bardzo zdrową skórę, 10-letniego dziecka! Peeling ścierający martwy naskórek jest natomiast patentem starożytnych Greków i Rzymian. Niegdyś, nacierano skórę oliwą, a następnie wcierano w nią drobnoziarnisty piasek. Z niewielkimi ulepszeniami, metoda ta przetrwała aż do dziś. Rzymianie byli także znani ze swego zamiłowania do utrzymania czystości.wejdź dalej francuskie kosmetyki profesjonalne francuskie kosmetyki profesjonalneDo dziś możemy podziwiać ich przepiękne, zabytkowe termy. Lecz nie o tym mówimy w artykule. Kobiety z Grecji i Rzymu kontynuowały miłość do gładkiej skóry. Ich zabiegi stawały się jednak coraz bardziej delikatne. Warto tu wymienić kąpiele w mleku, czy wykorzystywanie kosmetyków i zabiegów na bazie mleka koziego. Co wciąż jest popularne. Aztekowie, chociaż nie tak znani europejskiej kulturze jak wyżej wymienione narody, zostali zapamiętani, jako pionierzy używania ziaren kakaowca. Ziarna kakao są bogate we flawonoidy i witaminy A, E i B. Systematyczne jedzenie kakao w formie słabo przerobionej ma niesłychanie dobry wpływ na zdrowie, jak również na nasze samopoczucie.

Żeby zasięgnąć więcej informacji na prezentowany tutaj wątek, polecam (http://www.sklep.wzso.pl/produkty/lozka-rehabilitacyjne,2,10787) inne wciągające strony.

Maseczki z kakao pomagają odzyskać skórze swoją jędrność, a również zatrzymują w niej wodę. Skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki wygładzone. Stosowna zawartość wilgoci w głębokich warstwach skóry zabezpiecza ją przed wysuszaniem i podrażnieniami. Są to już wszystkie naturalne kosmetyki do twarzy o jakich piszemy w tym artykule.

kobieca uroda

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Każda z starożytnych kultur i cywilizacji wniosły coś wartościowego do historii naturalnych kosmetyków. Najwięcej na tym możemy zdobyć my – mieszkańcy świata XXI wieku. Mając do swej dyspozycji olbrzymi wybór naturalnych wyrobów i zabiegów kosmetycznych, błędem byłoby nie korzystanie z nich. Wzrastająca niechęć do kosmetyków chemicznych sprawia, że coraz większa liczba kobiet i mężczyzn przekonuje się do kupna kosmetyków naturalnych, hypoalergicznych, trwałych i bardzo bezpiecznych – .