Wielu ludzi ma spore problemy ze szpecącymi fałdkami tłuszczu. Bardzo łatwo się one pojawiają, wystarczy chwila nieodpowiedniej diety albo mniejszej aktywności fizycznej. Jednak wyeliminowanie tego balastu już wcale takie łatwe nie jest, wymaga najczęściej dużo wyrzeczeń i wysiłku. Z tego też powodu już dawno odkryto, że bardzo skutecznie można poprawić wygląd swojego ciała w newralgicznych miejscach zwyczajnie przez usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej.

odchudzanie, kobieta

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: www.domzdrowia.pl
Jedną z pierwszych technik, przy pomocy jakich dało się to zrobić, była klasyczna liposukcja ud. Bardzo szybko stała się ona bardzo popularna, nawet pomimo wielu efektów ubocznych. Zabieg ten jednak jest dość inwazyjny, powiedzieć wręcz można, że jest to poważniejsza operacja ze wszystkimi tego konsekwencjami. Klasyczna liposukcja (tu) polega na odsysaniu tłuszczowych komórek przy pomocy igieł wbijanych w ciało, niestety wymagała będzie pewnego czasu na dojście do siebie, a lista ewentualnych przeciwwskazań i zagrożeń jest naprawdę długa.

Wielu ludzi zastanawiając się nad takim zabiegiem zapewne zapyta, ile kosztuje liposukcja klasyczna, a ile nowsze techniki, dużo bardziej bezpieczne i mniej inwazyjne. Jak się okazuje ceny tych zabiegów są dość zbliżone do siebie, dlatego też dużo lepszą opcją obecnie jednak będzie wybranie techniki, która nie powoduje tak rozległych komplikacji. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się liposukcja ultradźwiękowa, zwana też inaczej vaser lipo.

Wykorzystuje ona ultradźwięki o pożądanej częstotliwości, które powodują rozbicie komórek tłuszczowych. Uwalniane w ten sposób tłuszcze, są później przesyłane do wątroby i zamieniane w energię. Dzięki użyciu miejscowemu ultradźwięki działają jedynie na tkankę tłuszczową, w żaden sposób nie naruszając okolicznych narządów wewnętrznych. Natomiast sam zabieg nie wymaga jakiegoś dużego przygotowania i nie potrzebuje również żadnej długiej rekonwalescencji, z tego też powodu można go polecić wszystkim paniom, jakie nie chcą zbyt mocno oddziaływać w swoje ciało.