Niektórzy twierdzą, iż prawdziwa kobieta potrzebuje prawdziwych perfum. Trudno określić co ma się na myśli mówiąc „prawdziwa kobieta”, jednakże niepodważalny jest fakt, iż to właśnie woń a nie ubranie sprawia, że przejdziemy obok kogoś obojętnie czy też nie będziemy w stanie oderwać wzroku.

dior

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawe właściwości zapachu poznano już w czasach starożytnych. Badacze odkryli sporo informacji obrazujących zamiłowanie ówczesnych ludzi do wonnych olejków, których używano przy każdej okazji. Istotną rolę w wonnym świecie pełni gałąź medycyny zwana aromaterapią. Zalążków aromaterapii powinniśmy szukać też w starożytności. Jeśli więc już w starożytności znali możliwości i moc zapachów, dlaczego nie inspirować się ich doświadczeniem?Wonie towarzyszą nam cały czas. Badacze wykazali bardzo ciekawą zależność łączącą wonie z wywoływaniem konkretnych wspomnień, na przykład zapach świeżego pieczywa przywodzi na myśl czasy beztroskiego dzieciństwa, aromat pomarańczy na przykład u sporej części ludzi wywołuje miłe wspomnienia związane z Gwiazdką. Chyba każdy z nas zna to uczucie, gdy czując znajomy aromat natychmiastowo myślimy o wydarzeniu z przeszłości.

Pokrewne wiadomości są tu – więcej zobaczysz na stronie (https://www.permanent24.pl/pl/p/Pen-do-metody-piorkowej/42), którą także należy poznać. Oczywiście jeśli omawiana tematyka jest dla Ciebie godna uwagi.

Ponadto udowodniono, że konkretne aromaty działają w konkretny sposób, na przykład aromat cynamonu zwiększa czujność oraz łagodzi zmęczenie lub cytryna, która ma korzystny wpływ na koncentrację.

dior

Autor: othree
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele wysoko ocenianych zastawów zapachowych wód perfumowanych łączy w sobie aromaty ziół, wykazujących fantastyczny wpływ na nasze samopoczucie. Każdy zainteresowany podniesieniem komfortu życia jedynie poprzez stosowanie pięknych zapachów powinien odwiedzić perfumerię i dać się uwieść jednemu z zapachów, przykładowo miss dior. Posiadając tę wiedzę powinno się wybrać ulubiony zapach perfum i trzymać go zawsze przy sobie. Pachnij wyjątkowo, czuj się wyjątkowo!