Zima to niekoniecznie lubiana pora przez kierowców, ponieważ pogarszają się warunki na dworze i należy zamienić opony letnie na zimowe. Choć nie jest to przymus w naszym kraju, to dobrze jest to zrobić. Z jakiego powodu?

wyprzedaże

Autor: wyprzedaże
Źródło: flickr.com
Oczywiście z tego powodu, aby zapewnić sobie oraz innym pasażerom bezpieczne podróżowanie.

Jeśli poszukujesz interesujących informacji na omawiany temat, poczytaj tutaj (https://www.motolegend.pl/Tlumik-IXIL-HONDA-CB-1300-S-CB-1300-SF-03-14-SC54-typ-VTI-SLIP-ON-p146490) nas, a z pewnością przeczytasz interesujące fakty.

Sporo ludzi uważa, że opony zimowe nie robią dużej różnicy, jednak to nieprawda. Opony zimowe o wiele lepiej sprawdzają się w ciężkich warunkach, gdy sypie śnieg. Tak samo niebezpieczna jest wilgotna droga, a gdy jeszcze nagle ściśnie mróz i kałuże zamienią się w lodowiska, wtedy o nieszczęście nie trzeba się mocno starać. Dzięki zimowym oponom można zdecydowanie zmniejszyć czas hamowania przy niskiej temperaturze ochraniając nas przed bolesnym w konsekwencjach wypadkiem. Są stworzone do takiej pogody, toteż trzeba je nałożyć wtedy, gdy na dworze temperatura dochodzi do zera stopni Celsjusza. To właściwa pora na wymianę i nie można z tym zwlekać, zwłaszcza jeśli jedziemy w dłuższą podróż. Grudzień to już zazwyczaj czas, kiedy musimy mieć zamocowane takie opony. Zastosowane w nich ogumienie gwarantuje dużo większą przyczepność, a do tego opona nie robi się twarda oraz mało zwrotna także w przypadku znacznego mrozu, a przecież wtedy też musimy jakoś dostać się do pracy. Podróż autem w taką pogodę jest bardziej komfortowa aniżeli czekanie w mrozie na przystanku, aż nadjedzie autobus. Nie zapominajmy też, aby włożyć do bagażnika szpadel, jakim odgarniemy śnieg z podjazdu i szczotkę lub miotełkę pozwalającą na oczyszczenie szyb. W tym przypadku bowiem nie będą dobre mini odkurzacze samochodowe, jakimi zbieramy okruchy, a zwykła skrobaczka i miotełka są wręcz stworzone do takich zadań.

Jeśli chcesz kupić odpowiednie opony w Gdańsku, musisz wybrać sprawdzony sklep proponujący tego rodzaju asortyment. Wyłącznie wtedy będziesz mieć gwarancję, że jazda samochodem będzie bezpieczna. Warto jest skorzystać z porady sprzedawców, ponieważ o ile perfumy i wody damskie czy odkurzacz możemy kupić bez większej wiedzy (Electrolux), kierując się zapachem, który oczaruje nasz zmysł węchu, o tyle aby kupić opony letnie lub zimowe powinniśmy już wiedzieć, co brać pod uwagę, by się nie rozczarować – Michelin. Przy wsparciu fachowca wszystko pójdzie szybko.