Mezoterapia poprawia kondycję skóry oraz hamuje łysienie. Jest to zabieg, jaki nie jedynie leczy skórę, lecz też odmładza ją i zapobiega poniektórym kłopotom natury estetycznej. Zabiegi takie stosowane są w leczeniu napięć mięśniowych. Mezoterapia jest także stosowana w zabiegach przeciwzmarszczkowych.

MezoterapiaMezoterapia – zobaczysz tu – Wrocław to wprowadzenie bezpośrednio do skóry właściwego preparatu zawierającego substancje lecznicze. Zależnie od problemu będą to wyciągi roślinne, kofeina, czy związki z grupy glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy zrealizowano ją w 1952 roku – wtedy to francuski doktor Michael Pistor próbował z jej pomocą wyleczyć niedosłuch u swojego pacjenta. I choć się to nie udało, to jednak zabieg dał obiecujące efekty: obniżył ból a także szumy uszne. W sześćdziesiątych latach XX wieku zabiegi te wykorzystywano w wypadkach rozmaitych innych niedomagań: migren, żylaków, a także w kuracjach dermatologicznych, takich jak leczenie łysienia plackowatego lub łuszczycy. Rozkwit tej metody nadszedł niedawno, wespół z rozkwitem medycyny estetycznej.

Dziś zabieg mezoterapii jest bazą wielu kuracji oraz znaleźć go możemy w ofercie wielu gabinetów. Choć nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go realizować wyłącznie medycy – najczęściej dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej – gabinet dermatologii estetycznej wrocław. Wymaga bowiem nie wyłącznie zwinnych rąk i dokładności w dawkowaniu preparatu, który stosowany jest w konkretnym przypadku, ale również bardzo dogłębnej znajomości budowy skóry.

Co kuruje mezoterapia Wrocław? Zabiegi mezoterapii stosowane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są: neuralgie, nadmierne napięcie mięśniowe, urazy powstałe w efekcie praktykowania sportu. Jednakże mezoterapia łączy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie przeprowadzana jest tak do profilaktyki, jak też leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zminimalizowania skutków upływającego czasu. Wskazaniem będą: drobne zmarszczki na twarzy, blizny potrądzikowe, odwodniona skóra twarzy, rozstępy, ubytki w owłosieniu.
Jakim sposobem znaleźć gabinet medycyny estetycznej oferujący tego rodzaju zabiegi? Nic trudnego, wystarczy w wyszukiwarkę wbić zwrot: dermatologia estetyczna Wrocław.