Galerie handlowe od dobrych paru lat przyciągają panie, które zamierzają kupić nie tylko nowe jeansy, kardigany, płaszcze czy japonki, ale również i zrelaksować się w trakcie picia pysznej kawy w kawiarni bądź przy oglądaniu witryn pełnych supermodnych ciuchów. Sprzedawcy bardzo dobrze wiedzą, jak przyciągać przedstawicielki płci pięknej i sprawiać, aby zostawiały w kasie nawet po pięćset, sześćset złotych.

galeria handlowa

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Co innego panowie – oni już z reguły, a może i przyzwyczajenia, raczej nie lubią zakupów, więc trzeba ich sposobem zwabiać do butików z odzieżą męską. Promocje raczej nie przyciągną mężczyzn do galerii handlowych położonych na terenie Poznania lub innego wojewódzkiego miasta, lecz bony upominkowe sprzedawane przez część butików już jak najbardziej. A poza tym reprezentanci męskiej części społeczeństwa z chęcią przychodzą do centrów handlowych np. wtedy, gdy tamtejsze dyskonty organizują okresowe wyprzedaże urządzeń elektronicznych. Warto jednak nie zapominać o tym, że do hipermarketu przychodzi się także po to, by przyjemnie spędzić sobotnie popołudnie.

I tutaj na klientów czekają tego typu atrakcje, jak np. czasowe wystawy wyjaśniające działanie maszyn zaprojektowanych przez starożytnych bądź przedstawiające istotne dla ludzkości wynalazki znanych uczonych. W tego rodzaju sklepach wypełnia się także druki PIT-ów, poznaje zasady zbilansowanego sposobu żywienia czy wreszcie wykonania doskonałego make-upu. Tymczasem panie po trzydziestce czy siedemdziesiątce chętniej przyjeżdżają do galerii w czasie, gdy mogą poznać praktyczne porady znawców najnowszych trendów. Jeżeli galeria handlowa w centrum lub na peryferiach Poznania organizuje sobotnie zakupy ze stylistką , to część reprezentantek płci pięknej wyda więcej oszczędności i kupi tym samym więcej wspaniałych strojów, wybranych oczywiście przez specjalistę.

Moda przemija, ale niektóre zalecenia można wykorzystać przy kupnie ubrań na następny sezon. A zakupy ze stylistką można polecić przede wszystkim tym damom, które chcą coś zmienić w swoim wyglądzie, ale zupełnie nie mają pojęcia od czego zacząć, a także nie wiedzą, które spódnice czy sweterki i żakiety najlepiej będą pasować do danej postury czy stylu uczesania.