Każda dama chce mieć piękne oraz zdrowe włosy, które wzbudzają zachwyt u innych. Aby osiągnąć taki efekt warto stosować kosmetyki idealne do naszych włosów. Oprócz szamponów należy korzystać z odżywek i nabłyszczaczy, które podtrzymają i poprawią wygląd włosów.

Wybór kosmetyku do typu włosów

Odżywki muszą być dobrane do rodzaju włosów. Innych wersji użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla suchych. Za ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy, a ponadto sprawi, że będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z kolei zbyt lekka formuła może nie spełnić naszych wymagań. Oferta rynkowa jest naprawdę bardzo bogata. Warto wybrać odpowiadające naszemu typowi włosów, by cieszyć się przepiękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień warto go stosować

włos

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki te dadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest przecież kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który szczególnie jest widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, tak ja na tych przykładach. Nie trzeba przesadzać z częstotliwym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza niewątpliwie odbije się na stanie włosów. Łupież kosmetyczny jest jednym z zagrożeń, które może nieoczekiwanie „wyskoczyć” u pań każdego dnia dbających w ten sposób o wygląd włosów.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się stosowanie nabłyszczaczy do prostych włosów albo ułożonych w tak zwany kok. Nie jest to dyskryminacja pań z włosami kręconymi i falowanymi, aczkolwiek w przypadku tych ostatnich bardziej korzystnym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, przykładowo na imprezę okolicznościową, jest zastosowanie innych kosmetycznych zamienników. Zdecydowanie korzystniejszym wyjściem będzie odżywka do włosów lub balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślają krętliwość, a ponadto dodadzą połysku, którym będziemy zachwycać towarzyszy imprezy. Zatem żaden z typów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w sytuacji wyjścia na przykład do znajomych.

Kobieca dłoń w rodzinie? Stwórz fryzurę bez wychodzenia z domu

Przygotowywanie fryzury na sylwestra, wesela czy też inne podobne wyjście? Mając do dyspozycji nabłyszczacz do włosów lub odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o wyjątkową fryzurę we własnym domu. Na takie okazje możemy stosować dodatek w postaci brokatu, czy interesującej spinki.