Rynek preparatów oraz produktów do pielęgnacji włosów w naszym kraju jest szacowany na kilkaset milionów złotych, jak pokazują badania to właśnie na włosy kupujący wydają najwięcej pieniędzy. Popularność tych produktów widać zresztą bardzo dobrze w reklamach telewizyjnych. Największe firmy wydają naprawdę wysokie kwoty na to, aby promować swój nowy szampon do włosów czy farbę koloryzującą.

kosmetyki do włosów

Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, spora ilość tych reklam skierowana jest do mężczyzn, głównie jeśli chodzi o szampony. W związku z tym że to właśnie mężczyźni mają częściej problemy z łupieżem, to produkty na tę dolegliwość są bardzo często promowane i reklamowane. Z kolei dla pań najczęściej w reklamach widać różnego rodzaju preparaty do farbowania, tu króluje kilku światowych graczy, którzy opanowali zdecydowaną większość tego rynku.

Jeżeli będzie chodzić o jakość produktów kosmetycznych, to raczej im nic zarzucić nie można, lecz ogromne kwoty przeznaczane na promocję i reklamę powodują, że wiele z nich będzie dość dużo kosztować. A przecież niewiele osób wie, że dużo lepsze jakościowo kosmetyki w podobnych cenach można kupić w dobrych sklepach fryzjerskich. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne nie są prawie wcale promowane, bo korzystają z nich głównie fryzjerzy, lecz ostatnio coraz częściej da się tam także spotkać zwykłych klientów, kupujących na przykład tutaj – .

Być może jest to rezultatem zwiększającej się popularności sklepów internetowych z tego typu wyrobami, można w nich bowiem kupić nie tylko szeroką gamę produktów do pielęgnacji, lecz również liczne akcesoria do włosów i sprzęt potrzebny w czasie niektórych czynności. Polecany sklep to akcesoria do włosów. Klientki, bo to właśnie panie najczęściej kupują w takich sklepach, doceniają profesjonalną jakość sprzedawanych tam produktów. Sporo z nich po spróbowaniu ich nie chce już wracać do tego, co jest tak promowane w telewizji.

Absorbujący tekst? Jeśli tak uważasz, to zerknij także na podobne wątki mające podobne tematy – one całkowicie Cię pochłoną.

Za bardzo podobne pieniądze dostają bowiem kosmetyki znacznie lepiej pielęgnujące włosy, a także mające zdecydowanie lepszą jakość od tych, jakie można kupić w zwykłych sklepach.