Dbanie o włosy to nierzadko niemały kłopot. Szczególnie, gdy nasze włosy się szybko przetłuszczają, są niezwykle zmarnowane, niezbyt mocne i wątłe. Adekwatnie dopasowany szampon, w symbiozie z odżywką, to wtedy niezwykle kluczowa kwestia.

Najlepszym sposobem jest postawienie na całkowicie ekologiczne substancje, które zadziałają w taki sposób, że zniszczone włosy dostaną życia i zregenerują się. Najpopularniejszym z takich składników jest olejek arganowy nazywany „eliksirem młodości”.

Gdy ciekawi Cię opisywany temat, to odsyłam do źródła (https://homeandliving.pl/produkty/meble-tapicerowane), ponieważ znajdziesz tutaj mnóstwo interesujących zagadnień na ten temat.

Niecodzienne właściwości oleju arganowego doceniane są już od bardzo dawna, kiedy to mieszkańcy Maroka używali go zarówno do zadań upiększających, medycznych i do jedzenia.

kręcone rude włosy

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne kultury doceniły tę substancję dopiero niedawno, stąd stosuje się go na razie tylko do produkcji leków i kosmetyków, ale rzadko wykorzystuje się go do gotowania. Olejek arganowy to specyfik, który używany jest w najlepszych, docenianych salonach SPA.

Jeżeli przedstawiany tekst jest dla Ciebie interesujący, odwiedź ten link bb glow serum, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię bardzo zafascynują.

Olejek z drzewa arganowego działa zbawiennie na nasz organizm, z tego względu powinno się w niego zainwestować. Zdaje się być w swoim składzie i właściwościach absolutnie niezwykły, zwłaszcza, gdy jest tłoczony ręcznie. Posiada wiele cennych właściwości kuracyjnych udokumentowanych badaniami. Szampon na bazie oleju z drzewa arganowego jest tym samym bardzo zbawienną kuracją dla włosów –> sklep z ofertą.

Stworzone w oparciu o nie drażniącą substancję myjącą produkty do włosów z domieszką oleju z argania spinosa to idealna terapia dla włosów suchych, ponieważ olejek arganowy bardzo błyskawicznie się wchłania i od podstaw nawilża włosy. Systematyczne czyszczenie włosów takim szamponem efektywnie regeneruje i polepsza włosy, dzięki znajdowaniu się w oleju arganowym składników typu: witamina E, kwasy fenolowe, kwas linolowy, oleinowy i inne. Informacje z: lokikoki.

Olejek arganowy jest bogaty w skwalen, który ochrania skórę przed szkodliwym działaniem antyutleniaczy, przyczyniających się do zmian natury nowotworowej. Co najważniejsze, nigdy do tej pory nie zanotowano, podczas badań nad olejem z drzewa arganowego, żadnych reakcji niepożądnych, także reakcji na tle alergicznym. Szampon z taką substancją jest zatem zupełnie bezpieczny dla skóry.