W dzisiejszych czasach człowiek nieustannie za czymś goni i nie dostrzega wielu drobnych chwil szczęścia, których doświadcza w każdym dniu. Czasami dobrze jest na moment zwolnić, czerpiąc radość z drobnych gestów. Mężczyźni niewątpliwie będą zachwyceni możliwością realizowania tradycyjnych męskich obrzędów.

Brzytwa

Źródło: facetaria.pl
Od czasu, gdy świat zalały jednorazowe maszynki do golenia oraz niedrogie, powszechnie dostępne specyfiki kosmetyczne, golenie stało się szybką, nic nie znaczącą czynnością higieniczną. Warto jednak sięgnąć po starsze rozwiązania, pozwalające na delektowanie się tradycyjną pielęgnacją ciała i zdecydowanie lepszą jakością stosowanych niegdyś urządzeń. Niedrogie, plastikowe maszynki przeważnie wystarczają tylko na jedno użycie, a komfort golenia jest średni.

Stosowane pianki do golenia oraz wody kolońskie posiadają mnóstwo sztucznych składników, wywołując podrażnienia na wrażliwej skórze twarzy. Wszystko to sprawia, że wielu panów nie lubi się golić i postrzega tę czynność jako przykrą konieczność. Może być inaczej! Wystarczy sięgnąć po klasyczne żyletki do golenia, popularne we wszystkich zakątkach świata derby extra , by golenie stało się przyjemniejsze i łatwiejsze. Idąc jeszcze dalej, może opłaca się zainwestować w fachowy sprzęt, który sprawi, iż usuwanie zarostu stanie się ogromną frajdą?

W sklepach dostępne są dobrej jakości akcesoria i kosmetyki światowej klasy marek z wieloletnią tradycją, jak Taylor of Old Bond Street . Przeciwnicy tradycyjnych rozwiązań mogą narzekać, że brzytwa wymaga nabycia uzupełniających elementów, jak pasek do ostrzenia brzytwy, czy równie dobrej jakości pędzel, trzeba jednak zauważyć, ze zakup tych rzeczy to jednorazowa inwestycja.

Wielu mężczyzn obawia się tradycyjnego usuwania zarostu brzytwą, uważając je za trudne, wymagające wiele czasu i niebezpieczne. Jeśli nabędziemy porządną brzytwę, wykonaną z doskonałych materiałów, jak te z Old Bond Street, niewątpliwie w kilka chwil opanujemy technikę poprawnego golenia.

Trzeba pamiętać, że potrzebny jest także pasek do ostrzenia brzytwy, gdyż bez niego brzytwa będzie chropowata, a mikrokorozja sprawi, że usuwanie zarostu stanie się bolesne. Warto zainwestować również w dobre kosmetyki do golenia, najlepiej te, które zostały wyprodukowane w oparciu o naturalne składniki. A jeśli brzytwa nas nie przekonuje, wciąż pozostaje jeszcze jedna sensowna alternatywa dla jednorazowych maszynek – żyletki derby extra, które są wyjściem o wiele bardziej atrakcyjnym finansowo.