Święta, imieniny czy chociażby impreza z rodziną to wspaniała okazja do uraczenia współtowarzyszy nalewkami domowej roboty. Ten alkohol będzie nie tylko apetyczny, lecz także zdrowy i na pewno zdobędzie serca gości. Znakomitymi napojami na Święta Bożego Narodzenia oraz całą zimę będą nalewka cytrynowa i nalewka korzenna.

przecięta na pół cytryna

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com
Obie nalewki mają pyszny smak, doskonały zapach oraz cechy chroniące przed chorobami i uczuciem przejedzenia, a zrobienie ich zajmuje niewiele czasu. Należy wspomnieć, że domowe nalewki nie przynoszą nieprzyjemnych chorób kolejnego dnia po spożyciu ich w dużych ilościach, ponieważ są wykonane w pełni z naturalnych składników.

Nalewka cytrynowa to wspaniały wybór dla osób, które przepadają za kwaśnymi, wyraźnymi smakami. Jest bardzo smaczna i perfekcyjna do prędkiego wykonania – pomimo że najlepiej sprawdza się po paru tygodniach od wytworzenia, tak naprawdę nadaje się do spożycia od razu po przyrządzeniu. Do przygotowania nalewki potrzebujemy tylko 3 cytrusów, 0,5 litra trunku (dowolnie spirytus lub wódka), 2 szklanek cukru i w razie konieczności wody, jeżeli wolimy łagodniejsze napoje. Przepis można dowolnie zmieniać według potrzeb.

Zobacz tu, sprawdź ofertę (http://www.calypso.com.pl/klub/calypso-fitness-katowice-silesia/trenerzy/) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne stawki, więc nie będziesz żałować!

Aby osiągnąć słodszy posmak, do trunku można wlać także miód. W niektórych przepisach dodawana jest również mięta, która sprawia, że aromat lekko się zmienia. Nalewka cytrynowa chłodzi latem, a zimą jest pomocna w walce z przeziębieniem, ponieważ rozgrzewa i zawiera witaminę C. Nalewka cytrynowa pomoże również w przypadku przejedzenia, ponieważ przyśpiesza trawienie oraz przemianę materii. Bardzo podobne cechy charakterystyczne ma nalewka korzenna. Bez wątpienia jest to perfekcyjna opcja świąteczna. Do jej przygotowania niezbędne są przyprawy korzenne (np. gałka muszkatołowa czy goździki), skórka pomarańczowa, 0,5 litra alkoholu (wódka, spirytus lub oba użyte jednocześnie), 0,25 litra miodu oraz woda. Porównywalnie jak w przypadku „cytrynówki” ilość składników można zmieniać w zależności od upodobań. Nalewka rozgrzeje w trakcie zimnych miesięcy, a o każdej porze roku polepszy samopoczucie. Podobnie jak w przypadku nalewki cytrynowej, nalewka korzenna zwalcza wrażenie pełnego żołądka, a także jest dobra na trawienie.

Kliknij ten link i sprawdź tu lokomotiv podobne informacje na opisywany temat – one z całą pewnością Cię zaciekawią, zatem nie zwlekaj za długo:)

Dodatkowo korzenny zapach wspaniale oddaje nastrój Świąt i zimowych wieczorów. Teoretycznie napój musi odstać kilka miesięcy, jednak nadaje się do spożycia również od razu po wykonaniu. Porównaj – nalewka cytrynowa.

Domowe, własnoręcznie przyrządzone nalewki są nie tylko smakowite i łatwe w przygotowaniu. Zarówno nalewka cytrynowa, jak i nalewka korzenna doskonale zmniejszają objawy przejedzenia, co jest bardzo ważne podczas rodzinnych obiadów świątecznych. Dzięki tym trunkom wyleczymy także przeziębienie, a dobry nastrój humor nas z pewnością nie opuści (odnośnik). Dodatkowo możemy zapewnić naszych gości, że skład takich nalewek jest całkowicie naturalny, czego nigdy nie będziemy pewni, nabywając gotowe produkty.