Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca, często objawia się uczuciem ściągnięcia, swędzenia i pieczenia. W związku z tym jej pielęgnacja wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Na sklepowych półkach z łatwością odszukamy kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Jaki krem do skóry wrażliwej wybrać? Poniższe wskazówki ułatwią nam kupić stosowny krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Powodów nadwrażliwości skóry wyszukamy wiele: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, częste kąpiele słoneczne, stres, czy zła dieta.
Taką cerę musimy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Najlepsze dla takiej skóry są kremy i balsamy hypoalergiczne bez środków zapachowych i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa błyskawicznie reaguje na zimno. Podrażniają ją także detergenty, kosmetyki i alkohol zawarty w niektórych środkach pielęgnacyjnych. Decydując się na krem do cery wrażliwej powinniśmy zwrócić uwagę na to, by nie zawierał olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które mogą wywoływać reakcję alergiczną (-> poznaj dodatkowe informacje). Dobrym pomysłem jest wybór kremu aptecznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Kremy powinny również chronić skórę przed chłodem i promieniami słonecznymi.

Na noc możemy używać tych o gęstszej konsystencji, szczególnie o właściwościach łagodzących, i odbudowujących które poprawią kondycję skóry.

Fascynuje Cię tego rodzaju tematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info (http://ambasada-konopi.pl/kategoria-produktu/oleje-cbd/pasta-cbd-konopna/) pokrewnych tekstów, gdyż one niewątpliwie również okażą się warte Twojej uwagi.

Niezależnie od pory roku osłaniajmy skórę przed słońcem Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeżeli uda nam się dobrać spełniający nasze oczekiwania krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.
Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera zachwyci swym pięknem.