Cera wrażliwa jest bardzo wymagająca, często objawia się uczuciem ściągnięcia, swędzenia i pieczenia. W związku z tym jej pielęgnacja wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Na sklepowych półkach z łatwością odszukamy kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Jaki krem do skóry wrażliwej wybrać? Poniższe wskazówki ułatwią nam kupić stosowny krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Powodów nadwrażliwości skóry wyszukamy wiele: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, częste kąpiele słoneczne, stres, czy zła dieta.Taką cerę musimy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Najlepsze dla takiej skóry są kremy i balsamy hypoalergiczne bez środków zapachowych i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa błyskawicznie reaguje na zimno. Podrażniają ją także detergenty, kosmetyki i alkohol zawarty w niektórych środkach pielęgnacyjnych. Decydując się na krem do cery wrażliwej powinniśmy zwrócić uwagę na to, by nie zawierał olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które mogą wywoływać reakcję alergiczną (-> poznaj dodatkowe informacje). Dobrym pomysłem jest wybór kremu aptecznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy warto wklepywać opuszkami palców kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Jest to szczególnie istotne biorąc pod uwagę fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Kremy powinny również chronić skórę przed chłodem i promieniami słonecznymi.

Na noc możemy używać tych o gęstszej konsystencji, szczególnie o właściwościach łagodzących, i odbudowujących które poprawią kondycję skóry. Niezależnie od pory roku osłaniajmy skórę przed słońcem Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeżeli uda nam się dobrać spełniający nasze oczekiwania krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera zachwyci swym pięknem.