Perfumy są niczym druga skóra. Stanowią dopełnienie idealnie leżącego stroju, podkreślają osobowość stosującej je osoby. Lecz niestety zwykle bywa tak, że zapach, który został niewłaściwie wybrany, gryzie się ze strojem danej osoby, powodując dysonans w odbieraniu całości. Sam właściciel perfum który gryzie się z naturalnym zapachem skóry, może nie czuć się dobrze, opatulony takimi zapachami.

drogeria

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W pojedynczych wypadkach zapachy, szczególnie mocniejsze korzenne albo orientalne nuty powodują ból głowy, spadek koncentracji lub ogólne rozkojarzenie. Tutaj także powodem może być dobór nieodpowiednich perfum. Równie istotne jest, żeby były to oryginalne kosmetyki . Najczęściej mieszanki tanich składników zawierają bardzo drażniące składniki.

Istnieją takie grupy zapachów, które stanowią większe wyzwanie dla kupujących je osób. Są intensywne, więc należy ich używać bardzo oszczędnie, bowiem duża ilość ulatniających się olejków zapachowych może doprowadzać do bólu głowy nie tylko osobę pachnącą nimi, ale też najbliższe otoczenie, które chce czy nie chce musi także wdychać nielubiane aromaty. Wyrazistość zapachu sprawia również, że pasuje on tylko nam szczególną okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do biura. To perfumy pasujące na szczególną okazję, jak choćby randka, impreza rodzinna czy towarzyska.

Poczytaj więcej o rożnego typu kosmetykach: link

Grupy zapachów szczególnie intensywnych albo wyrazistych to w szczególności zapachy orientalne, szyprowe oraz przyprawowe. W nich właśnie znajduje się większa ilość olejków uważanych ogólnie za ciężkie. To także grupa zapachów mających tyleż samo zwolenników, jak i przeciwników. I jest to zrozumiałe, bowiem przy tak wyrazistych perfumach ciężko jest pozostać na nie obojętnym. Zatem albo się je uwielbia, albo ich nie toleruje. Również pośród twórców perfum można wyróżnić kilku takich, których znakiem charakterystycznym były i są ciągle zapachy mocne i wyraziste.

Jeżeli pragniesz zdobyć nie mniej absorbujące informacje na przedstawiany wątek, to przenieś się do źródła (http://www.innerharmony.pl/produkt/cynk-w-kroplach-vimergy/), który zawiera ważne wiadomości odnoszące się do podnoszonego zagadnienia.

Należą tutaj na przykład perfumy Paco Rabanne, starsze perfumy Diora albo Givenchy, spora grupa od Thierrego Mugler i oczywiście wszystkie perfumy z bliskiego wschodu.