Osoba cierpiąca na atopowe zapalenie skóry pod żadnym pozorem nie sprawi sobie wełnianego swetra. Oprócz kluczy ma w torebce krem przeciwświądowy. Cierpliwie nawilża nim ciało z nadzieją, że dobrze „odżywiona”skóra kolejny raz nie podda się chorobie.

Na tym właśnie polega zasadniczy problem ludzi chorych na AZS – na powstrzymaniu ciągłego swędzenia. Albowiem pod wpływem drapania i pocierania, nad którym trudno zapanować staje się zgrubiała, zaczerwieniona i skłonna do podrażnień. Wtedy swędzenie wzmaga się, a w takich chwilach bardzo łatwo o zakażenie bakteriami i grzybami bytującymi na skórze.

I dlatego tak ważne jest jej nawilżanie i natłuszczanie. Krem przeciwzapalny czy krem na swędzenie to podstawa podczas trwającej kuracji leczenia skóry, oraz jej pielęgnacji. Właściwości łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające przyniosą ukojenie naszej skórze, a nam zapewnią higienę…psychiczną. Stres jest bowiem składnikiem, który wyraźnie zaostrza objawy choroby. Nie damy rady w pełni usunąć go z życia, ale należy szukać sposobów, które pozwolą poskromić jego działanie. Oznaką bezpieczeństwa kosmetyków jest lista składników – im krótsza tym lepiej. Kiedy mamy zamiar zakupić krem, prośmy o próbkę, a gdy pragniemy zmienić kolor włosów – wcześniej zróbmy test (czytaj więcej).

lichtena
Powinniśmy również z listy zakupów wykreślić mydło, które rozpuszcza płaszcz lipidowy i wymienić je na kosmetyki „bez mydła”. Warto przestawić się na naturalne kosmetyki, które nie posiadają w swojej zawartości parabenów czy innych środków chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Stosowanie ich będzie więc przyjemne i przyniesie efekty. Dadzą nam szansę na nowo odkryć zapachy świata, który nas otacza.

Do ich produkcji nie potrzeba imponujących rozmiarami zakładów chemicznych, nie potrzeba rozwiniętych i energochłonnych technologii. Nie powstają przy tym również stosy szkodliwych odpadów, które tysiące lat pozostaną w środowisku. Jeśli zależy nam na naturalnej pielęgnacji, to sięgając po te kosmetyki (zobacz: dermokosmetyki do twarzy) powinniśmy wziąć to pod uwagę.
Weźmy jednak pod uwagę, że atopowe zapalenie skóry to dolegliwość dosyć poważna, wymagająca rekomendacji lekarza dermatologa, w związku z tym zachęcamy do stosowania kosmetyków rekomendowanych przez niego polecanych.

Ten artykuł jest pasjonujący, ale warto poznać też inne takiego typu materiały. Dlatego zobacz szczegóły (https://ziolowezdrowie.pl/kategoria-produktu/suplementy-celowane/uklad-pokarmowy/), które również będą dla Ciebie użyteczne.

Źródło: www.lichtena.info.pl