Na niekorzystny stan włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej agresywne środki do pielęgnacji. Ponadto, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są ciągle narażone na działanie szkodliwych uwarunkowań zewnętrznych. Gdy włosy stają się suche, łamliwe a także podatne na wypadanie, jedynym sposobem staje się ich skuteczna regeneracja.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje zatem fakt, iż kosmetyki przeznaczone do tego celu stają się bardzo prężnie rozkręcającą się grupą kosmetyków – artykuł.

Produkty do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie niezwykle popularną, chętnie wykorzystywaną formą preparatów kosmetycznych stanowią pianki.http://www.maleckamakeup.pl/ (przejdź do strony)Preparaty te są wygodniejsze w użyciu, dają się łatwo i równo rozprowadzić.

W sytuacji mocniej uszkodzonych włosów godne polecenia są balsamy lub odżywki ochronne, które nakłada się na kilka minut, a potem spłukuje. Zimową porą należy poszukać kremów do twarzy i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest również ekologiczną substancją promieniochronną.

Promienie słońca działają na naszą cerę przez cały rok. Zimą słońce oddziałuje nadspodziewanie intensywnie. Powinnyśmy więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na nartach. Również podczas spacerów nie zapominajmy o posmarowaniu odsłoniętej cery balsamem z filtrem. Należy zakupić kosmetyk z wysokim filtrem, ponieważ promienie słoneczne wysoko na stokach działają z większą ostrością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu – więcej informacji. Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których uroda (np. idź tutaj) jest ważna ale nie mają czasu na pielęgnację i opracowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich podstawowym zamierzeniem jest spowodowanie błyskawicznych i widocznych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Interesującym rozwiązaniem mogą być również rozgrzewające kremy z dodatkiem imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej ładny zapach. Gdy mamy potrzebę na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody parę kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy aromat zamieni kąpiel w niewielki zabieg spa.