Ostatnio powraca moda na okazały zarost u panów. Stworzono nawet specjalną nazwę dla tego rodzaju mężczyzn – lumberseksualni. Nazwa pochodzi z angielskiego słowa, które oznacza w naszym języku „drwal”.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Zarost od dawien kojarzy się z męskością i siłą. Dla wielu panów jest demonstracją poważnego podejścia do życia, męstwa i jak najbardziej ma służyć przekonaniu do tego także płci żeńskiej. Panie uwielbiają lub nienawidzą zarostu i nie ma sensu opierać się tu na jakiejkolwiek statystyce. Wiele z nich uważa, że panowie z brodą są zdecydowanie bardziej atrakcyjni, niż mężczyźni z ładnie ogoloną twarzą. Są bardziej tajemniczy, uwodzicielscy i w związku z tym również bardziej męscy. I tak jak kobiety starają się podkreślać swoją kobiecość przez dobór odpowiedniego stroju czy make-upu, tak panowie swoją męskość lubią akcentować właśnie brodą.przejrzyj ofertę najlepsza karma dla szczeniaka najlepsza karma dla szczeniaka

Zarost nie musi być spory, może być mało widoczny bądź z kolei sięgać aż do torsu. Dzisiejsze możliwości jeżeli chodzi o golarki i różnego typu kosmetyki jak żele do golenia czy pianki są tak spore, że praktycznie można zaprojektować na swojej twarzy rozmaite cuda. Są mężczyźni, którzy specjalnie strzygą brodę, podcinają, modelują, by nabrała pożądanego kształtu i wyrazu.

akcesoria do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Co odważniejsi mogą brodę również pomalować bądź nadać jej intrygujący kształt. Więcej na .

Na pewno zadbanie o faktycznie ładną brodę nie jest takie proste. Błędnie sądzi się, że mężczyzna, który ma większy zarost, nic nie musi robić i zaniedbuje swoją twarz. Atrakcyjna broda wymaga zdecydowanie lepszej pielęgnacji niż ogolona twarz. Również należy ją strzyc, podcinać czy golić. Wykorzystuje się do tego naprawdę fachowe golarki Muhle Razor, czy też nie mniej znane Edwin Jagger Razor bądź zbliżone produkty . Jednym słowem nie jest tak, że zarośnięty pan, może zupełnie sobie odpuścić. Wręcz musi być mocniej zdeterminowany, aby pielęgnować swoją twarz, w innym przypadku może narazić się na nieprzyjemne opinie, kiedy jego broda będzie nieładnie wyglądać.

Interesują Cię różnego rodzaju inne newsy? To świetnie, ponieważ masz wybór, by zalogować się na kolejną stronę i tam wgryźć się w szczegółowe wątki.

Nie ulega wątpliwości, że broda odmienia wygląd mężczyzny i jest jednym z najczęściej wykorzystywanych zabiegów, gdy mężczyzna chce coś zmienić w swoim wyglądzie. Broda może dodawać lat, sprawiać, że mężczyzna na pierwszy rzut oka wygląda intrygująco i tajemniczo. Dlatego nadal jest i jeszcze zapewne długo będzie w modzie.