Czasami, aby poprawić własny wygląd dobrze jest skorzystać z profesjonalnych zabiegów. Nie pomagają już proste sposoby, kremy czy inne preparaty pielęgnacyjne. Po prostu jeżeli chcemy być bardziej atrakcyjni musimy przedsięwziąć bardziej zmasowane działania. Istnieje kilka powszechnie znanych zabiegów, tutaj omówimy niektóre.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to coraz bardziej popularny zabieg na pozbycie się zmarszczek,a co za tym idzie na poprawienie wyglądu . Taki zabieg jest najczęściej robionym zabiegiem odmładzającym, czasami robi się też lifting brzucha czy piersi, ale trochę rzadziej. Inaczej niż w przypadku innlifting – hifu urządzenie -egów nieoperacyjnych, lifting działa na głębokie zmarszczki, duże płaty skóry, dlatego efekty widoczne są dłużej – mniej więcej 10 lat. Zabiegi nieinwazyjne jesteśmy zmuszeni robić częściej, nie dają w związku z tym tych samych efektów jak inwazyjny lifting – ważny link -. Kolejnym znanym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jeden z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Za pomocą specjalnych urządzeń poprawiane jest krążenie limfy. Ta substancja to płyn występujący w tkankach, który spływa do naczyń chłonnych, tworzących całą sieć naczyń limfatycznych. Takim sposobem możemy zapobiec różnym schorzeniom, które wynikają z obrzęków zastoinowych albo zapalnych. Tempo masażu jest dość wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów na minutę, zaś stosowane techniki wykonywane są płynnie i w sposób delikatny. Zabiegi tego rodzaju mogą odbywać się nawet do kilu razy w ciągu dnia. Sporo ludzi narzeka na własny brzuch, niezbędne są wtedy specjalne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Jest to odsysanie tłuszczu (więcej o zabiegu).

To zabieg chirurgiczny, polega na wpuszczeniu przez nacięcia na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która jest połączona z urządzeniem odsysającym, które wytwarza podciśnienie. Podczas jednego zabiegu najczęściej odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda niezwykle skuteczna, ale również bardzo inwazyjna.

Rozwiązaniem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. Podczas zabiegu pod skórę także wprowadza się przez maleńkie nacięcia kaniulę, lecz ze światłowodem, wytwarza ona promienie laserowe oraz niszczy komórki tłuszczowe. Dzięki temu uwalniany jest tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Rozbieżność między odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest znaczna, gdyż oddzielonego w trakcie tej drugiej metody tłuszczu nie ma potrzeby odsysać. Jest on usunięty z organizmu poprzez wątrobę oraz nerki.