Osoby mające nieco więcej kilo do niedawna jeszcze miały duże trudności jeżeli chodzi o ubieranie się. Workowate sukienki uszyte z kiepskiej jakości materiałów albo zupełnie niekształtne koszule średnio zachęcały aby je ubierać. Duże marki odzieżowe zupełnie nie były zainteresowane tym, żeby sprzedawać odzież dla puszystych, bo im się to zwyczajnie zupełnie nie opłacało – zdecydowaną część swoich kolekcji sprzedawano w standardowych wymiarach.

Kobieta na ławce

Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety radziły z tym sobie w różny sposób, niektóre kupowały takie ubrania na zachodzie, inne samodzielnie szyły albo robiły to jakieś znajome krawcowe. Lecz takie rozwiązania nie były ani tanie, ani praktyczne, a że osób trochę większych cały czas było coraz więcej, to koniec końców ktoś dostrzegł potencjał takiej grupy odbiorców. Powolutku w sprzedaży zaczęły się pojawiać duże rozmiary , i momentalnie spotkały się one z bardzo dużym zainteresowaniem. Sprawiło to, że również duże odzieżowe marki zaczęły dostrzegać, jak duży potencjał ma tego typu sprzedaż.

Obecnie XXL odzież jest możliwa do kupienia w wielu różnych miejscach. Spory jej asortyment jest dostępny właśnie w salonach największych sieci odzieżowych, ich propozycja bez przerwy jest rozszerzana o kolejne grupy asortymentowe. W ofercie tego typu sklepów znajdują więc nie tylko spódnice, spodnie i sukienki, lecz również modna odzież zimowa, taka jak płaszcze albo kurtki. Niektóre ze sklepów zaczynają się wręcz specjalizować w tego typu grupie towarowej, wyłącznie się skupiając na ofercie dla puszystych klientów. W tego typu sklepach można bez żadnego skrępowania przymierzyć oferowaną odzież, poprosić sprzedawcę o poradęspodnie (polecamy odsyłam do tego serwisu)że w razie potrzeby zrobić niezbędne przeróbki.

Kobieta w kapeluszu

Autor: mariadelajuana
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo duży wpływ na popularność takich sklepów ma też fakt, że oferują one modną odzież, uwzględniającą wszystkie aktubranie (jesteśmy tutaj)rendy. Często jest ona projektowana przez osoby pracujące dla dużych sieci odzieżowych, trudno się być zdziwionym, że klientki bardzo chętnie ją kupują, przecież one także chcą się czuć wyjątkowo nawet pomimo swojej wagi.