Każda kobieta chciałaby mieć ładne włosy, lecz nie wszystkie panie orientują się, jak o nie dbać. Nie wystarczy bowiem umyć głowę i położyć się spać, gdyż nie każda przedstawicielka płci pięknej może poszczycić się grubymi, mocnymi włosami. Większość z nas ma delikatne, cienkie kosmyki, jakie dodatkowo osłabiamy nieprawidłowymi sposobami pielęgnacji i zabiegami chemicznymi u fryzjera. Pierwszym krokiem do otrzymania ładnej fryzury jest umiejętne mycie głowy.

koniecznie musisz ich sprawdzić

Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić każdego dnia, jeżeli będziemy stosować delikatny szampon, dostosowany do rodzaju naszych włosów. Gdy są tłuste, używajmy kosmetyków przeznaczonych do włosów tłustych, w przypadku włosów farbowanych natomiast niezbędne będą szampony podtrzymujące kolor oraz blask. Nie można stosować za gorącej wody, a najlepiej jest zrobić ostatnie płukanie przy zastosowaniu wody chłodnej, jaka pozamyka łuski włosa. Po myciu można wmasować we włosy odżywki bądź balsamy.

Niektóre z nich domagają się spłukiwania, inne można zostawić na głowie, jednak nie stosuj ich, jeśli twoje kosmyki momentalnie się przetłuszczają. Jeszcze szybciej zrobią się nie (szczegóły tu…)świeże, przez co już na wieczór mogą nie prezentować się atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosów i nabłyszczeniu fryzury poleca się jedwab do włosów, z tej strony z kosmetykami. Nadaje im połysku, a zarazem nie jest obciążeniem, toteż nadaje się do każdego typu włosa. Jego bezapelacyjnym przymiotem jest oprócz zabezpieczenie przed utratą wilgoci, co jest istotne szczególnie dla pań korzystających z urządzeń do stylizacji fryzury, np. z prostownicy.

Nie zapominajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością jedwabiu, gdyż za duża ilość wskazanego kosmetyku może sprawić, że będziemy musieli ponownie umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne oraz nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu najlepiej jest delikatnie wytrzeć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest polecana, chyba że będziemy przedstawimy na chłodne powietrze, które podobnie jak chłodna woda zamyka łuski. Teraz już orientujesz się, jak zatroszczyć się o swoje włosy. Pamiętając o przedstawionych radach nie musisz się obawiać, iż zaczną wypadać bądź utracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno oraz sprawisz, iż twój partner nie będzie mógł oderwać od nich wzroku.