O tym, że obecnie trzeba dbać o swój wygląd, nie trzeba nikogo przekonywać. Każda świadoma tego dziewczyna zrobi wiele, by odpowiednio pielęgnować swoją urodzę. Naturalnie najbardziej skupiamy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Niewątpliwie, że dla każdej dziewczyny są to najważniejsze wyznaczniki jej urody.

Zazwyczaj kupujemy do makijażu oraz klasyczne pielęgnacyjne. Warto

kosmetyki

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

mieć świadomość, że oprócz pięknej i dobrze umalowanych oczu, należy też zadbać o usta. Przeważnie nie mamy problemów z wysuszonymi ustami, jednak w sezonie letnim i w sezonie zimowym wymagają one szczególnej troski. Zarówno silne słońce, jak i mroźne powietrze niszczą usta. Niestety spierzchnięte usta dają poczucie dyskomfortu i źle prezentują się pod makijażem. Przeważnie typową przyczyną spierzchniętych ust jest złe lub brak witamin z grupy B. Nierzadko do tego dochodzą problemy z popękaną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem przesuszonych warg to również konsekwencja używania szminek, które mają kolorowe pigmenty. Niestety sztuczne składniki w nich zawarte uszkadzają naskórek.

W jaki sposób zatem skutecznie pielęgnować swoje usta? Najlepiej używać balsamy ochronne, które zawierają specjale wyciągi i odżywcze witaminy. Przykładowo lubiane przez blogerki są nawilżające balsamy do ust carmex – zobacz tutaj przykładowe produktu. Balsam w większym opakowaniu jest wydajny, chociaż mniej komfortowy w aplikacji. Z drugiej strony możesz go kupić również z myślą o swoim chłopaku, który z pewnością nie weźmie do rąk typowej pomadki w sztyfcie. A przecież mężczyźni również powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można również z powodzeniem

włosy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

używać latem, ponieważ zawiera mentol i ma przyjemne działanie chłodzące. Jednocześnie mieszanka masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia silne nawilżenie. Subtelny waniliowy zapach to także duży plus tego balsamu

Pamiętajmy, że w zimie należy też specjalnie pielęgnować włosy. Zimne powietrze wysusza je tak samo, jak usta. Szczególnie jeśli mamy farbowane włosy, powinniśmy używać kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Zazwyczaj trwałe farby do włosów mają to do siebie, że uszkadzają łuskę włosa, więc po jakimś czasie jeśli właściwie ich nie nawilżymy, staną się suche i bez połysku. Warto więc po każdym myciu nałożyć specjalny odżywkę do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, jak również utracie koloru. Oprócz tego doskonale sprawdzi się polecany szampon do włosów farbowanych , który zawiera znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak na przykład proteiny jedwabiu, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.